שביתה במרפאות השיניים של קופ"ח מאוחדת

רופאי ועובדי מרפאות השיניים של קופת חולים מאוחדת פתחו בשביתה ■ יו"ר ועד עובדי קופת חולים מאוחדת, שלה ונטורה אשכנזי: "העובדים אינם שחקנים על לוח דמקה. לא נסכים לניוד עובדים ולפגיעה בפרנסתם או ביטחונם התעסוקתי"

מרפאת קופת חולים. צילום: רם אדרת הנדסה אזרחית
מרפאת קופת חולים. צילום: רם אדרת הנדסה אזרחית

רופאי ועובדי מרפאות השיניים בקופת חולים מאוחדת פתחו היום (א') בשביתה במסגרתה לא תתאפשר קבלת קהל. כך הודיעו ההסתדרות וועד עובדי מאוחדת להנהלת הקופה. העובדים מוחים על הסחבת במו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי והתנהלות חד צדדית של הנהלת הקופה, שצפויה לפגוע בתנאי העסקתם של העובדים במרפאות השיניים.

שורשי הסכסוך שהובילו לפרוץ השביתה נעוצים בהחלטת הנהלת קופת החולים לחזור בה מההסכמות שהושגו במהלך המו"מ, ולקדם שינויים בהסכמי העבודה של העובדים, לרבות אפשרות לניוד עובדים. שינויים חד צדדיים אלו צפויים לפגוע באופן ממשי במכסות ימי החופשה של העובדים, בשכר רופאי השיניים והשינניות ובמעמדם של העובדים.

יוזכר, כי בפברואר 2014 חתמו ההסתדרות וכלל עובדי קופת חולים מאוחדת, מול הנהלת הקופה על הסכם קיבוצי ראשון. אולם, ההסכם לא כלל את רופאי ועובדי מרפאות השיניים, בטענה שהם מועסקים בצורת העסקה שונה, שבה השכר  מחושב לפי תפוקות. מאז, מנהלת הנהלת הקופה מו"מ עם ועד העובדים לחתימת הסכם קיבוצי עם רופאי ועובדי מרפאות השיניים של הקופה. לאחר מו"מ אינטנסיבי, הגיעו הצדדים להסכמה על מסגרת של הבנות ועמדו לפני שלב הניסוח שלהן.

יו"ר ועד עובדי קופת חולים מאוחדת, שלה ונטורה אשכנזי אמרה: "אנו עובדי קופת חולים מאוחדת נותנים רוח גבית ותמיכה לרופאי ועובדי מרפאות השיניים של הקופה במאבקם מול ההנהלה. חשוב להבין- העובדים אינם שחקנים על לוח דמקה. לא נסכים לניוד עובדים ולפגיעה בפרנסתם או ביטחונם התעסוקתי. לצערי הרב לא נותרה בידינו שום ברירה אלא לפתוח בשביתה עד אשר חברי ההנהלה יתעשתו וישובו לשולחן הדיונים".

השארת תגובה