מרגי לגפני: "משמש פה לח"כים החרדים ב'אפליה'"

אחרי שחבר הכנסת משה גפני שיגר למרגי מכתב פומבי ב'יתד נאמן', בו עקץ את הח"כ שהוא לא מתעסק באפליית התקציבים בסמינרים, משיב מרגי: "אחרי הפגרה אקיים דיון בנושא, אשמח שתשתף"

ח"כ יעקב מרגי.      צילום: הכנסת
ח"כ יעקב מרגי. צילום: הכנסת

מרגי עונה לגפני: אחרי שיו"ר ועדת הכספים משה גפני תקף את יו"ר ועדת החינוך יעקב מרגי במכתב פומבי שהתפרסם הבוקר (חמישי) ב'יתד נאמן' משיב מרגי לגפני עניינית, "מיד עם חזרתי מהפגרה אקיים דיון בנושאים החשובים שציינת במכתבך".

במכתב ששיגר מרגי לגפני הוא כותב: "אדגיש הביקורת שלי כלפי הסמינרים החרדים עוסקת אך ורק בנושא אפליית בנות ספרדיות. מהעדויות של ההורים שהופיעו לדיון עולה כי הנושא מעסיק את כל חברי הכנסת החרדים ואני משמש להם כפה".

"באשר למכתבך קראתי אותו בעיון, אני מתכוון מיד עם חזרתנו מהפגרה לקיים דיון בנושאים החשובים אותם ציינת במכתבך. ובעזרת ה' בכוחות משותפים אני מאמין שנצליח לחולל שינוי בנושא, כפי שעשינו עד היום".

לסיום כתב מרגי, "בימים הקרובים יקבע דיון בוועדה ואשמח שתופיע בה".

כזכור, הבוקר התפרסם ביתד נאמן מכתב של ח"כ משה גפני בו הוא עוקץ את מרגי על הדיון באפליה בקבלת בנות לסמינירים, תוך הזנחת האפליה "האמיתית" – האפליה התקציבית בין הסמינרים למוסדות החילונים המקבלים.

"אני רואה שיו"ר ועדת החינוך החל לעסוק לראשונה בסמינרים החרדים", הסביר גפני ל"יתד נאמן", "על כן אני מבקש לערוך דיון בהקדם בכל סוגיות האפליה החמורות, כולל במכסות תקציבים לפי תלמידה, כאשר תלמידה חרדית מקבלת הרבה פחות מתלמידה במגזר הכללי וגם התקציבים הללו אינם יציבים כלל".

השארת תגובה