דרעי: "מנסים לחלן את ירושלים. זה הזוי, לאיפה נגיע?

בראיון ל'קול חי' הבוקר התייחס אריה דרעי לדרישה לביטול כנס של 'אל המעיין' בגלל הדרת נשים; "מנסים לחלן את ירושלים. זה הזוי, לאיפה נגיע? לא יכול להיות שדרך תקציבים שמגיעים לנו כדין, ירצו לחלן את הציבור" • האזינו

אריה דרעי
אריה דרעי

כפייה חילונית: יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס הבוקר (חמישי) לדרישה החילונית לבטל מימון של עיריית ירושלים לכנס של 'אל המעיין' שיועד לגברים בלבד ולדרישה להכניס פייטנית לכנס סליחות במימון העירייה בשכונת גילה.

בראיון למרדכי לביא ברדיו 'קול חי' תקף דרעי: "מנסים לחלן את ירושלים. זה הזוי, לאיפה נגיע? לא יכול להיות שדרך תקציבים שמגיעים לנו כדין, ירצו לחלן את הציבור, להכתיב דרך. עוד מעט יהיה אסור לתת לנו תקציבים לבית כנסת כי יש עזרת נשים ולא מעלים חזניות ובעלות קוראות לתורה זה חמור ביותר".

על הדרשה לביטול המימון לאירוע של אירוע הקבלת פני רבו בבריכת הסולטן אמר דרעי: "עו"ד חביליו שרודף את 'אל המעיין' כבר שנים טוען שיש שם הדרת נשים, זה לא יעלה על הדעת כזה דבר, מה אנחנו במדינת היהודים צריכים לאבד את כל מורשת ישראל? ולא לקבל תקציבים?! אנחנו לא משלמים ארנונה?! זה הזוי".

דרעי האשים את המשנה ליועץ המשפטי דינה דילבר: "היא לקחה את זה רחוק, צריך לעשות לזה לסוף". שר הפנים הוסיף, "אני אבדוק את העניין ואדרוש דיון דחוף עם היועץ המשפטי לממשלה, ואם צריך נתקן את החוק".

"אנחנו מקבלים אחוזים בודדים מתקציב התרבות. החרדים לא נהנים מכל מופעי התרבות הענקיים שמיועדים לחילונים בירושלים. צריך להגיד גלוי, אנחנו יהודים שהולכים על פי מסורת אובתינו מאז ומתמיד, אנחנו הולכים לפי הלכות צניעות, אנחנו חלק מהציבור. לא יעלה על הדעת שנהיה חלק מהמשחק הדמוקרטי, אך ללא מימון".

"מדוע לא דורשים שיהיו נשים בוועידה למינוי קאדים?", תהה דרעי, וענה, "זה בגלל שהם יודעים שזה לא יקרה. אנחנו צריכים לעמוד כחומה בצורה נגד הרצונות שלהם". דרעי הוסיף, "אנחנו לא מדרים אותם, שיבואו בשמחה, אבל שיחיו על פי הכללים שלנו, נקודה".

דרעי התייחס לסיור הסליחות שקיים אמש יאיר לפיד עם חברי מפלגתו בירושלים. "כבדהו וחשדהו", הסביר דרעי את הייחס של הפוליטיקאים החרדים ללפיד, "נראה את לפיד כשיגיעו הדברים האמיתיים, האם יגיע לקראת הציבור החרדי או יישאר אותו לפיד".

השארת תגובה