המיליארדר הגיע להלוויית פרס ונלקח לתשאול

המיליארדר רון לאודר שהגיע להלווייתו של שמעון פרס בסוף השבוע האחרון נלקח לתשאול בנושא הבדיקה המתנהלת נגד ראש הממשלה • לאודר פנה לחוקרים והתלונן על העיכוב לפני ההלוויה, לבסוף סוכם כי הוא ייחקר בביתו בניו ניורק

רון לאודר (ויקיפדיה)
רון לאודר (ויקיפדיה)

הבדיקה נגד ראש הממשלה: המיליארדר רון לאודר שהגיע להשתתף בסוף השבוע האחרון בהלווייתו של שמעון פרס עוכב למסירת עדות בבדיקה המתנהלת נגד ראש הממשלה ומשפחתו.

לפי דיווח של העיתונאי אמנון אברומביץ בחדשות 2, רון לאודר, מקורבו של ראש הממשלה ונשיא הקונגרס היהודי העולמי עוכב על ידי חוקרי להב 433 מיד לאחר הגעתו לארץ.

לאודר, שהגיע לארץ מיד אחרי טקס אזכרה לציון 75 שנה לטבח בבאבי יאר, פנה לחוקרים ואמר להם, כי זה לא מכובד. "אני מגיע מאזכרה לטבח בבאבי-יאר, מגיע להלוויית חבר טוב שהייתי שותף למהלכים מדיניים איתו (פרס) – ואתם מעכבים אותי".

לבסוף, כך על פי הדיווח בחדשות 2, סוכם כי חוקרי יחידת להב 433 ימריאו בימים הקרובים לניו יורק או שלאודר יתייצב שוב בישראל למסירת עדות מפורטת.

בחודש שעבר דווח כי במסגרת הבדיקה נבדקת אפשרות לחקור באזהרה את נתניהו, כאשר החשד הוא שרה"מ חשוד בניסיון לקבלת שוחד.

יש לציין, כי באפריל 2011 אמרה שרה נתניהו על לאודר "הוא היה חבר שלנו, אך היום הוא כבר לא. הוא הטיס אותנו ואירח אותנו יותר מכל אלה שמוזכרים בתחקיר ואפילו לא הוזכר בו". כמו כן, לאודר שנחשב למקורבו של נתניהו, מתח עליו ביקורת בשנים האחרונות בנושא הגרעין האיראני, מה שיבול על להעיד על טיב היחסים בין השניים.

השארת תגובה