פאנל מיוחד לחזנים ובעלי תפילה – בריאות הקול

לקראת הימים הנוראים ערכה כללית פאנל מיוחד לחזנים בהשתתפו ד"ר פטר פרידמן וקלינאי התקשורת הנודע ר' מנחם גלינסקי • בפאנל הוענקה הדרכה מקצועית כיצד ניתן להתפלל ולהתחזן בקול ערב וצלול מחד, ולשמור על בריאות הקול מאידך

פאנל לחזנים בקריית ספר
פאנל לחזנים בקריית ספר

הצלחה אדירה לפאנל בריאות ייחודי שנערך ע"י 'כללית' לציבור החזנים ובעלי תפילה במודיעין עילית בנושא בריאות הקול. עשרות גדשו את האולם במרכז הרפואי קסם לקבלת כלים מקצועיים כיצד ניתן להתפלל ולהתחזן בקול ערב וצלול מחד, ולשמור על בריאות הקול מאידך.

לקראת ימי הרחמים והסליחות והימים הנוראים, החזנים ובעלי התפילות משקיעים את כל אונם על מנת שיעלו תפילותיהם לרצון לפני אדון כל מתוך ערבות הקול. לעיתים עקב חסר ידע מקדים על שימוש נכון בקול, ניסיונות שונים עלולים ליצור בעיות בריאותיות בפה ובגרון, והחזנים מוצאים עצמם חסרי אונים וקול.

לצורך כך, קיימה "כללית" פאנל משותף ועשיר במידע מקצועי בהשתתפות ד"ר פטר פרידמן, מומחה א.א.ג. במרפאות כללית בעיר ומנתח בבית החולים שערי צדק בירושלים. ד"ר פרידמן, מומחה בעל שם מן השורה הראשונה בתחום, יחד עם קלינאי התקשורת הנודע ר' מנחם גלינסקי, סיפקו למשתתפים את מירב המידע כיצד ניתן להתפלל ולהתחזן בקול ערב וצלול, תוך שמירה על בריאות הקול.

בפאנל הוענקה הדרכה מקצועית כיצד להתמודד עם הגורמים המרכזיים להפרעות קול, וביניהם הגורם הפונקציונלי (התפקודי) – שימוש ממושך ולא נכון בקול כגון: דיבור מאומץ, צעקות, דיבור בעצמה חזקה מדי, שימוש בטון גבוה, או נמוך מידי מהטון האופטימאלי של האדם או שימוש לא נכון בנשימה. כל אלה עלולים לגרום להפרעת קול.

בתום הערב הודו המשתתפים ל"כללית" על פעילותה החשובה והבלתי פוסקת לקידום אורח חיים בריא בקהילה, כל זאת לצד שלל הפעילויות החשובות והמרתקות הנעשות עבור הלקוחות, הרבה מעבר לשירותי רפואה רגילים, והביעו הערכתם העצומה לכך, תוך בקשה להמשך הפעילות בכל המישורים.

הרב אברהם וייס, מנהל קשרי לקוחות 'כללית' במודיעין עלית וחבר הנהלת העיר, אומר: "כללית מלווה את לקוחותיה לאורך כל חודשי השנה ודואגת לבריאותם".

הרב וייס הודה לד"ר פטר פרידמן, מומחה א.א.ג. ולקלינאי התקשורת הנודע ר' מנחם גלינסקי, שהקדישו מזמנם לפאנל חשוב ומיוחד זה על מנת לתת ללקוחותינו את מירב המידע כיצד ניתן להתפלל ולהתחזן בקול ערב וצלול מחד, ולשמור על בריאות הקול מאידך. אנו מאחלים לכל לקוחות 'הכללית' ולכל בית ישראל כתיבה וחתימה טובה, ושיתקבלו התפילות לרצון.

השארת תגובה