לאחר 21 הרוגים: 'ציר המוות' בפ"ת ייסגר

לאחר שנים של תאונות שגבו חיי אדם רבים, הורה ראש העיר פתח תקווה לסגור קטע נרחב מנתיב התחבורה הציבורית בפתח תקווה ■ הסיבה: התאונה המחרידה שהתרחשה בשבוע שעבר בה נהרג הרב אלכסנדר זלפריינד ז"ל ■ ראש העיר איציק ברוורמן: "תושבי פתח תקווה סיימו לשלם בחייהם על המחדל הבלתי נתפס הזה"

זירת התאונה ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה. צילום: שרגא קורצוג
זירת התאונה ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה. צילום: שרגא קורצוג

לאחר 21 הרוגים בחמשת השנים האחרונות ולאחר פצועים רבים, הוחלט בעיריית פתח תקווה לסגור את 'ציר המוות' ברחוב ז'בוטינסקי בעיר. ההחלטה באה לאחר התייעצות של ראש העיר ברוורמן עם הגורמים הרלוונטיים במשרד התחבורה ולמרות האי נעימות שתיווצר מסגירת הציר, הוחלט לסגרו עד להסדרת בעיות הבטיחות במקום.

ראש העיר איציק ברוורמן שקידם את ההחלטה אמר לאחר ההודעה על סגירתו של הציר, כי "תושבי פתח תקווה סיימו לשלם בחייהם על המחדל הבלתי נתפס הזה". בדבריו האשים ראש העיר את משרד התחבורה שלטענתו לא טיפל בצורה נאותה בבעיות בכביש. "עד שמשרד התחבורה לא יספק מענה אמיתי שיבטיח את בטיחותם של הולכי הרגל במקום, לא אאשר את פתיחת נתיבי התחבורה לתנועת האוטובוסים", חתם ברוורמן.

ממשרד התחבורה נמסר לאחר ההחלטה כי "קטע הכביש הבעייתי נסגר בעקבות מסקנות ועדת מומחים, שבדקה את הנושא והגישה את המלצותיה לשינוי הסדרי התנועה במקום, הכוללים בין השאר שינוי תימרור ושינויים הנדסיים. בשנה האחרונה בלבד בוצעו בציר ז'בוטינסקי שיפורים ושינויים רבים, בעקבות המלצות מומחי תחבורה שסיירו במקום ובחנו לעומק את בטיחות הכביש".

כזכור, רק בשבוע שעבר נהרג במקום הרב אלכסנדר זלפריינד המתגורר בפתח תקווה לאחר שחצה את הכביש המשמש כנתיב לתחבורה ציבורית. אוטובוס שחלף במקום, לא הבחין בו ודרס אותו. זמן קצר לאחר מכן נפטר זלפריינד מפצעיו. לאחר התאונה גורמים רבים דרשו את טיפולם המיידי של הגורמים במקצועיים בכביש הבעייתי ועד להסדר בעניין, החליט ראש העיר כאמור לסגור את הכביש.

השארת תגובה