מרגי לבנט: "שלול רישיון הפעלה לסמינרים המפלים"

יו"ר ועדת חינוך, חבר הכנסת יעקב מרגי, פנה לשר החינוך נפתלי בנט בדרישה שיבטל את רישיונות הפעלת מוסד למסודות החינוך שמסרבים לקבל בנות, למרות החלטות ועדת הערר בעניינם • מרגי צריף למכתב רשימה של 40 בנות שעדיין בבית

חכ יעקב מרגי צילום הכנסת
חכ יעקב מרגי צילום הכנסת

ח"כ יעקב מרגי, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, פנה היום (שני) לשר החינוך ח"כ נפתלי בנט שר החינוך בבקשה: "אבקשך להפעיל את סמכותך באופן מידי בשלילית רישיון הפעלת המוסד למוסדות המסרבים, אשר מבזים את מערכת החינוך ועושים דין לעצמם, תוך עבירה על החוק ופגיעה קשה הגובלת באפליה".

חבר הכנסת צירף למכתבו רשימה של 40 בנות שעדיין יושבים בביתם, זאת למרות ששנת הלימודים החלה כבר לפני שלושה שבועות.

בלשכתו של חבר הכנסת הסבירו: "מדובר במקרים בהם חלק מהבנות סרבו על ידי המוסד למרות החלטת ועדת ערר בעניינים. וחלקם לא זכו לשיבוץ של הרשות המקומית". לדבריהם, לראשונה ברשימה גם בנות אשכנזיות שלא התקבלו, בשל היותם בנות ל'חרדים עובדים'.

"אני פונה אליך כעומד וכאחראי לתלמידים בכל מערכת החינוך במדינת ישראל. כפי הידוע חודשים ארוכים פעלתי ללא הרף בענין שיבוצי התלמידים והתלמידות לתוך מוסדות הלימוד במחוז החרדי נהלתי מסע ארוך ומייגע מול המחוז החרדי אשר גם הוא ניהל 'מלחמת התשה' מול מוסדות החינוך" כתב מרגי לבנט.

ח"כ מרגי הוסיף במכתבו וביקש משר החינוך להפעיל את הקב"סים הפועלים ברשויות המקומיות ושייכים למחוז החרדי, בכדי לאתר את כל התלמידות שנעדרות עד היום מבתי הספר ולשבצם במוסדות הלימוד בהתאם לחוק.

השארת תגובה