נתניהו ינאם באו"ם; סאטמר יפגינו בחוץ

בסאטמר הוציאו כרוז "בפקודת קודש" לצאת להפגין מול בניין האו"ם בזמן נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מחר • "בשל גזירת הגיוס הנוראה נצא לרחובה של עיר במחאה אדירה בעת ובזמן אשר ראש הכופרים יופיע אצל האו"ם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי

"פקודת קודש": ראש הממשלה בנימין נתניהו הצפוי לנאום מחר (שישי) בעצרת הכללית של האו"ם יתקל בהפגנות סוערות נגדו. לא מדובר בהפגנות של פרו פלסטינים, אלא של חסידי סאטמר בניו יורק.

בהתאחדות הרבנים דארצות הברית וקנדא, המזוהה עם רבני סאטמר, פרסמו קריאה לצאת להפגין ברחובה של עיר  בשל "הגזירה הנוראה גזירת הגיוס שגזרה מלכות המינות בארצה"ק שהוא גזירת שמד וכליי' רח"ל… ולאור שאר הגזירות נגד קיום הדת והתורה הקדושה בארץ הקודש, חובת השעה עלינו להזעיק תבל ומלואה נגד רשעים אלו ההולכים בעקבות מלכויות הרשעה".

"אי לזאת נצא לרחובה של עיר במחאה אדירה בעת ובזמן אשר ראש הכופרים יופיע אצל האומות המאוחדות לדבר בשם התורה ובשם הכלל ישראל, נוקיע אותו ונפרסם לעיני העמים והשרים ששם ישראל גנוב בידם והם הם העוכרי ישראל הפועלים לכלות שם ושארית ישראל".

בוועד המארגן של ההפגנה אמרו שהם מצפים לגל של מחאות סוערות בעת ההפגנה מצד "פורקי עול תומכי מדינת ישראל, אנשים ונשים פרוצים שדרכם לבוא להפריע למחאות של היהדות החרדית", וביקשו מאת המשתתפים להתעלם מהם ולציית רק להוראות של המארגנים.

גם בסאטמר יצא כרוז הקורא "בפקודת קודש" להשתתף בהפגנה מול בניין האו"ם., כפי שהורו בהתאחדות הרבנים.

השארת תגובה