בשב"ס שוקלים הקמת בית חולים נפרד למחבלים

דיווח: בשירות בתי הסוהר בשיתוף עם המשרד לבטחון פנים שוקדים בתקופה האחרונה על הקמת בית חולים נפרד למחבלים ואסירים בטחוניים, זאת על מנת למנוע את אישפוזם בבתי החולים האזרחיים ביחד עם שוטרים, סוהרים ואזרחים שנפצעו בפיגועים

מחבל המאושפז באיכילוב
מחבל המאושפז באיכילוב

בשירות בתי הסוהר בשיתוף עם המשרד לבטחון פנים שוקדים בתקופה האחרונה על הקמת בית חולים נפרד למחבלים ואסירים בטחוניים, זאת על מנת למנוע את אישפוזם בבתי החולים האזרחיים ביחד עם שוטרים, סוהרים ואזרחים שנפצעו בפיגועים – כך פורסם הבוקר (חמישי) ב'ישראל היום'.

בין היתר דובר בימים האחרונים במשרדי השב"ס על כך שהשוטרת שנדקרה בפיגוע שלשום בירושלים, אושפזה באותה יחידת טראומה עם המחבל שדקר אותה. "זו לא פעם ראשונה, מדובר במצב בלתי נסבל", אמרו שם.

על פי התכנון, בית החולים יוקם במתחם כלא איילון ברמלה ויכלול שלוש קומות עם כ־70 מיטות.

מי שעומד מאחורי היוזמה להקמתו הוא השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, ובימים האחרונים הנושא נבחן עם צמרת שירות בתי הסוהר. היוזמה הובאה גם לידיעת משרד הבריאות, ובשבועות הקרובים היא תקרום עור וגידים. לדברי ארדן, הקמת בית חולים כזה, שכמוהו ישנם במדינות רבות בעולם, תיתן מענה מבצעי למכלול הסוגיות הרפואיות שלהן יזדקקו מחבלים ואסירים ביטחוניים, ותעניק יתרונות ביטחוניים הקיימים בטיפול באסירים בין כותלי הכלא, לעומת הוצאתם לבתי חולים אזרחיים.

"הזדעזעתי לראות שבגלל שאין לנו יכולת לתת לשובת רעב או למחבל טיפול רפואי בשב"ס, אז אנו מגיעים למצב שבחדר אחד שוכב פצוע מפיגוע ומהצד השני מחבל, זהו מצב לא הגיוני ולא מוסרי שאנו חייבים לתת לו מענה", אמר אתמול ארדן והוסיף כי הקמת בית חולים כזה "תאפשר מניעת שחרור מוקדם של אסירים עקב לחץ של שובתי הרעב, פסיקות משפטיות וההסתדרות הרפואית אשר מהלכת אימים על רופאים במערכת האזרחית".

ארדן הדגיש כי בית החולים יאפשר לתת למחבלים מענה רפואי מלא והרופאים שיועסקו בו יידעו לעשות את האיזון הנכון ולפעול על פי החוקים שהכנסת חוקקה, ועל כן "לא תתאפשר סיטואציה הזויה של שחרור אסירים ביטחוניים, החוזרים לסכן את הציבור".

השארת תגובה