ראש העיר פיטר את חבר המועצה, משרד הפנים ביטל את ההחלטה

סערה בטבריה, ראש העיר יוסי בן דוד פיטר את חבר המועצה נועם פרץ, משום שזה נעדר מישיבות המועצה, משרד הפנים ביטל את ההחלטה ופרץ ימשיך לכהן כחבר עירייה • פרץ ל'כל הזמן': "כל הסיבה שהייתי חסר מהישיבות כי אין עם מי לדבר בעירייה"

טבריה
טבריה

ניצחון לעו"ד נועם פרץ. חבר מועצת העיר טבריה ימשיך לכהן כחבר עיריית טבריה, אחרי שמשרד הפנים ביטל את הפיטורין.

הסאגה החלה כאשר ראש עיריית טבריה, יוסי בן דוד, שלח מכתב פיטורין לחבר המועצה בגין היעדרות ממושכת מישיבות מועצה. פרץ לא הכחיש שנעדר מישיבות המועצה, אך הסביר במכתב התשובה שלו כי "ללא סמכות אופרטיבית אין הרבה מה לעשות בישיבות מלבד להתבדח, לשתות קפה ולאכול אבטיח". הוא הוסיף ותקף את ראש העיר: "במעמד הניצחון בבחירות הבטחתָ לתושבי העיר כי בחירתך לראשות העיר תביא עמה רוח של התחדשות ועשייה בכל תחומי החיים בעיר".

כאמור, משרד הפנים ביטל את החלטת ראש העיר ופרץ, שסיעתו חברה בקואליציה, ימשיך לכהן כחבר מועצה.

בשיחה ל'כל הזמן' אומר חבר העירייה נועם פרץ, "ראש העיר ניסה לעשות מהלך לא חוקי, וטען שהיתי חסר בישיבות בעירייה, אבל כל הסיבה שהיתי חסר זה רק בגלל שאני עם מי לדבר בעירייה על שום נושא. אני שמח שמשרד הפנים הבין שהמעשה שעשה ראש העיר הוא מעשה לא חוקי".

"אני באתי לעבוד ולא לשבת בעיריה בחוסר מעש", מדגיש פרץ. פרץ אף חשף, "אני שוקל להתמודד לראשות העיר בבחירות הבאות".

מעיריית טבריה נמסר בתגובה:  "תמוהה מאוד העובדה שנבחר ציבור שנעדר מ 11 ישיבות במשך השנה וחצי האחרונות!, מלכתחילה נתלה בסוגיה באם התקבלה הודעת אזהרה על היעדרות משתי ישיבות במהלך 2016. הואיל וכך ראוי שחבר המועצה יעשה חשבון נפש עם עצמו, ייקח אחריות ויתפטר וייתן דין וחשבון לציבור ששלח אותו ע"מ לייצגו במועצת העיר וליו"ר סיעתו שאותה הותיר עם מנדט אחד מתוך שניים. חבר מועצת העיר עו"ד נועם פרץ, בחר לפנות לאפיק המשפטי וככל הנראה העובדות יתבררו בבית המשפט. אנו מצרים על כך שהדברים הגיעו למצב שכזה. בנוסף האם לא צריכים להישאל כאן שאלות אחרות כגון: היכן היה מר פרץ במשך השלוש השנים האחרונות? מדוע נדם קולו ונאלם? מדוע נעדר מ 11 ישיבות מועצה במהלך השנה וחצי האחרונות? מר פרץ בגד באמון ציבור הבוחרים ששלח אותו למועצה והתעלם מייצוגם ומצרכיהם והעמיד את סיעתו במבוכה. מר פרץ כן קיבל מסרים והודעות לאחר שנעדר מהישיבות בשנת 2015 ישירות מראש העיר ומיושב ראש סיעתו, וראש העיר אף קיים פגישה אישית עמו בנושא זה".

השארת תגובה