אשר: "הפוליטיקאים הפכו את שיבוץ הבנות לפריימריז"

ח"כ יעקב אשר ממשיך במתקפה נגד נציגי ש"ס, בראיון ל'כל הזמן' אומר אשר "לא יכול להיות שפוליטיקאים יהפכו את נושא שיבוץ הבנות בסמינרים לפריימריז. לא יכול להיות שכל אחד משוויץ כמה בנות כביכול הוא סידר" • "מישהו לקח את הנושא הזה והפך אותו לאיזה שהוא משהו פוליטי, למפגן כוח"

ח"כ אשר
ח"כ אשר

סאגת האפליה בקבלה בנות ספרדיות לסמינרים מסרבת לרדת מסדר היום: בראיון ל'כל הזמן' תוקף חבר הכנסת יעקב אשר (דגל התורה), "לא יכול להיות שפוליטיקאים יהפכו את נושא שיבוץ הבנות בסמינרים לפריימריז. לא יכול להיות שכל אחד משוויץ כמה בנות כביכול הוא סידר".

"ראינו מחאה שלכם חברי הכנסת מדגל התורה נגד צביקה כהן או נגד המחוז החרדי במשרד החינוך?", שאלנו את חבר הכנסת אשר.

" אין מחאה נגד צביקה כהן", מדגיש אשר בפתח דבריו. "זה נכון שגם הוא הוזכר בדבר הזה, אבל הנושא הזה של הסמינרים הוא נושא רגיש מאוד, נושא של נפשות. אנחנו לא באים ונותנים ואומרים שאין לנו טענות ואין לנו חילוקי דעות, אבל להפוך את הדבר הזה לצורה פומבית כזו כמו שנעשה בתקופה האחרונה?", תוהה חבר הכנסת.

"הכניסו את משרד החינוך ועכשיו הוא מחליט – איזה בת מתאימה מבחינה השקפתית ולאיזה בית ספר. באים נציגים של מפלגות כאלה ואחרות ואומרים 'אם נעשה ככה ואם תכניס את מי שאני מבקש ממך, אז תקבל כיתות ואם לא? לא תקבל כיתות, ואני אלך למשרד החינוך ואפעיל את הפקידים'. פקידים חילונים שלא יודעים מה נפל אליהם בכלל מכל הדבר הזה. זה דבר חסר תקדים", מדגיש אשר.

חבר הכנסת המשיך לתקוף, "מישהו לקח את הנושא הזה והפך אותו לאיזה שהוא משהו פוליטי, לאיזה שהוא מפגן כוח. שרק הוא יכול לטפל ברשימה של בנות. כל השנה לא לעשות כלום ולהגיד עשיתי הכל. השימוש הפוליטי הזה לא מקובל עלינו", מדגיש אשר, "אנחנו נציגים של עולם התורה אנחנו נציגים של עולם הסמינרים".

"הנושא של חינוך יותר מדי חשוב לנו בשביל לתת את זה לידיים אחרות. ביקורת יכולה להיות וצריכה להיות. גם אנחנו חושבים שלפעמים נעשים טעויות, שהם לפעמים טעויות של נפשות. אני מציע לא לקחת את זה למלחמות של ש״ס ושל דגל התורה".

• אתה בעצמך בשנה שעברה סידרת להמון בנות של חברי דגל התורה שאביהם עובד שיכנסו לסמינרים. יש הבדל בין האפליה הזו לאפליה שאתה טיפלת?

"אנחנו יודעים שיש מורכבות מאוד גדולה בנושא הזה של מוסדות החינוך, לבוא ולהגיד שהכל מגיעה ממניעים של גזענות  ודברים כאלה זה לא נכון. הנה דוגמא, שיש הרבה מאוד שיקולים. המון בני משפחות, שהם אינם ספרדיות הם אשכנזיות, וגם שמה היו חילוקי דעות בינינו וזה התלהם אצל הרבנים וקיבלו החלטה. לפעמים אנחנו צודקים ולפעמים גם מנהלי הסמינרים צודקים. הנקודה היא, שאי אפשר לבוא ולהגיד מנהלי הסמינרים לא מבינים בחינוך ולא מבינים בהחלטה מי מתאים, למה ולאיפה. יכולות להיות טעויות, אבל טעויות לא אנחנו נתקן אותם אלא אנחנו נביא אותם לתיקון לפני מי שצריך להחליט אם זה טעות או לא טעות".

חבר הכנסת המשיך בהתקפה החריפה: "אף אחד לא בדק את מי סידרו, איפה ולמה. הרי הרבה מאוד בנות שהסידור שלהם הוא בסמינרים ספרדים טובים ומצוינים, מי מחליט לה שהבת הזו תלך לשם או לכאן, איזה שהוא סגן ראש עיר או חבר מועצה. על סמך מה הוא עושה את זה?".

• יכול להיות שיש פה סגירת חשבונות ארוכה עם צביקה כהן שהתחילה מאלעד שם לקחו לך את תיק החינוך?

התשובה היא לא!!

 

הראיון המלא יפורסם במסגרת פרויקט סיכום שנה בעיתון 'כל ישראל'

השארת תגובה