דרעי תוקף: "מאחרי כל בת יש משפחה שנהרסת"

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי התייחס הבוקר לסערת האפלייה בסמינרים והמתקפה של דגל התורה נגד ש"ס וצביקה כהן ואמר: "אני קורא לחבריי ביהדות התורה, אין לכם מה לפגוע בשליח הרב צביקה כהן שהוא עושה הכל על דעתנו. אתם הרי יודעים את האמת שאין כאן ׳התערבות חיצונית׳. וכי הוא פחות בן תורה מנציגים אחרים?"

דרעי אמש בכנס הרצליה
דרעי אמש בכנס הרצליה

סערת האפליה: הקרב בין ש"ס לדגל התורה על אפליית הבנות בסמינרים נמשך, לאחר מתקפה משתלחת של ח"כי דגל התורה, בש"ס ובסגן ראש העיר ירושלים צביקה כהן, והגיבוי שהעניק דרעי אמש לכהן בראיון ל"כל הזמן", כעת מגיב דרעי לדברים באריכות ומתייחס לכלל סוגיית הסמינרים.

בראיון ל'חכם על הבוקר' אמר דרעי: "אף אחד לא מתערב בתכני הלימוד או בהשקפה בסמינרים. חשוב שזה יהיה ברור. נאבקנו כדי לקבל את תיק החינוך בירושלים בכדי לפתור בעיה קשה ומתמשכת של אפליית בנים ובנות, שנותרים ללא מסגרת חינוכית ושכל חטאם הוא היותם בנים למשפחה ספרדית.

"הרב צביקה כהן הוא נציגם ושלוחם הנאמן של מועצת חכמי התורה ומקבל גיבוי מלא מנשיא המועצת הגר״ש כהן וממני. בעבודה קשה הוא הצליח לפתור הרבה בעיות ולהכניס בנות ספרדיות רבות לסמינרים".

דרעי הוסיף והבהיר את דעתו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל בנושא: "כאן לא מדובר בכספים פרטיים אלא בכספי ציבור. דעת התורה כפי שהורה מרן הגר״ש אלישיב זצ״ל לשלול כספי ציבור ממנהל סמינר שמפלה בנות רק על רקע עדתן. אם מנהלי הסמינרים רוצים להקים מוסדות פרטיים עם כסף פרטי יערב להם. כעת מדובר על כספים ציבוריים ואסור שתהיה אפליה על רקע עדתי.

"בכל הערים החרדיות הבעיה הזו נפתרה. מדובר על פחות מעשר בנות בירושלים שכמה סמינרים מתעקשים ועושים את הבעיות. אני יודע מה המניעים שלהם ואם נצטרך נחשוף אותם. את כל הטענות של ׳בת לא מתאימה׳ ניתן לבדוק בועדת ערר מיוחדת הקיימת. ניתן להוכיח אם הבת מתאימה או לא.

דרעי הגיב למתקפה נגד צביקה כהן ואמר: "אני קורא לחבריי ביהדות התורה, אין לכם מה לפגוע בשליח הרב צביקה כהן שהוא עושה הכל על דעתנו. אתם הרי יודעים את האמת שאין כאן ׳התערבות חיצונית׳. וכי הוא פחות בן תורה מנציגים אחרים? וכי מישהו מנסה להתערב בתכני הלימוד?

"אני פוגש הורים רבים, כואבים, שפונים אלי בדמעות ולא מבינים מדוע הבת שלהם שלמדה יחד עם כל חברותיה בתיכון מסורבת בסמינר. מה אני אומר לאבא הזה? מה הוא אשם שאין לו מרפקים? צריכים לדעת שמאחורי כל בת יש משפחה שנהרסת בגלל הדברים הללו".

יחד עם זאת יו"ר ש"ס, ניסה להרגיע את הרוחות: "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם יהדות התורה בכל המאבקים של היהדות החרדית. בלי שיתוף פעולה של כולנו לא נוכל לעשות כלום. כשאני יושב עם ראשי רשויות לפתור בעיות של כיתות ועוד, אני מסתכל מאיזו מפלגה זו? חשוב מאד להמשיך את שיתוף הפעולה ולהוריד את הנושא מסדר היום. הלא התקשורת החילונית שלא מוכנה לקבל בכלל את נושא המכסות מחכה ללבות את האש הזו כדי להפריד בינינו ואז באמת תהיה התערבות חלילה של משרד החינוך.

3 תגובות
  1. סוף סוף קול שקול ואחראי במחנה
    ולא איזה קל דעת….

  2. דרעי תפנה לצרת התרבות מירי היא מומחית בטיפול בבעיות ובאפליה אשכנזית במיוחד
    היא תראה ל"ווזווזים" האשכנזים ותכסח אותם

  3. איפה שהאמונה מתחילה שם נגמר השכל!
    השם לא התכוון לכלום מאיך שהדת נראית היום .

השארת תגובה