ירושלים: בגלל האפליה; עשרות בנות עדיין בבית

אפליית מוסדות החינוך ממשיכה גם השנה: כ-26 בנות סמינרים ובתי ספר בירושלים עדיין לא פתחו את שנת הלימודים עקב סירוב מנהלי המוסדות לקבל את השיבוץ • עו"ד יואב ללום מאיים בפנייה לבית המשפט • עיריית ירושלים, "לא נהסס לנקוט יד קשה נגד המנהלים"

עיריית ירושלים
עיריית ירושלים

האפליה במוסדות החינוך: שנת הלימודים נפתחה כבר לפני שבועיים, אך עבור בנות רבות שום דבר לא השתנה, וגם הבוקר (ראשון) הם יתחילו את יום הלימודים בביתן עקב האפליה במוסדות החינוך.

העיתונאי ישורון תורג'מן, כתב לענייני חינוך ברדיו 'קול ברמה', דיווח הבוקר כי בירושלים ישנן 16 תלמידות סמינר ו-10 תלמידות כיתה א' ששובצו על ע"י העירייה טרם החלו את שנת הלימודים היות ומנהלי מוסדות החינוך מסרבים לקבל השיבוצים.

בנוסף, ישנן 17 תלמידות ששובצו בסמינרים בעיר על ידי משרד החינוך, אך הן מסרבות לקבל את השיבוצים והן אינן הולכות ללימודים.

בתגובה, עורך הדין יואב ללום פנה במכתב למשרד החינוך ועיריית ירושלים ואיים כי במידה והבנות לא תשובצנה הוא יפנה לבית המשפט.

במכתבו טוען ללום, "עיקר הטענה היא כלפי משרד החינוך שאינו מפעיל את סמכויותיו ויכולותיו למנוע את הבעיה הקשה הזו שמתנהלת בירושלים (בדרך של שלילת רישיון, תקצוב ותעודות הוראה מהגורמים המפרים), אך גם העירייה אינה טומנת ידה בצלחת זו בשעה שתקציב בינוי כיתות בעשרות מיליוני שקלים הועברו דווקא לסמינרים סרבניים אלו ('דרכי רחל' מנדלסון קיבל תקצוב של כ-20 כיתות בשווי 18 מיליון ש"ח לאחרונה) וזאת בניגוד להצהרות העירייה כי תמנע תקצוב ממוסדות אשר יפרו את הוראות השיבוץ ו/או ועדת הערר".

"לאור כך שכל יום שעובר הינו הפרה מתמשכת של חוק לימוד חובה, אודה לקבל פירוט הפעולות והצעדים שנקטתן ו/או שבדעתכם לנקוט בכל אחד מהמקרים ו/או המוסדות שפורטו, וזאת בתוך 48 שעות, שאם לא כן הורותני מרשתי לפנות בעניין לבית המשפט לקבלת סעד".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה לרדיו קול ברמה, כי "עיריית ירושלים הבהירה למנהלי המוסדות כי לא תאפשר כל גילוי אפליה ותפעל בכל דרך להסדרת כל בנות העיר במוסד חינוך המתאים לה. העירייה תמשיך לעקוב אחר ביצוע השיבוצים בשיתוף משרד החינוך ועל פי החוק ולא תהסס מלנקוט יד קשה נגד מנהלים סוררים, עד כדי עיכוב תקציבים, כולל תקציבי בינוי ופיתוח".

השארת תגובה