פיגוע דקירה באפרת: קצין נפצע באורח בינוני

במשך כשעתים ערכו כוחות צה"ל חיפוש אחר מחבל שחדר לישוב אפרת באמצע הלילה, לפנות בוקר קפץ המחבל מתוך שיח ודקר קצין צה"ל • הלוחמים נטרלו את המחבל, הקצין פונה במצב בינוני עד קשה לביה"ח שערי צדק

הפיגוע באפרת (צילום: מדברים תקשורת)
הפיגוע באפרת (צילום: מדברים תקשורת)

גל הפיגועים שהתחדש בסוף השבוע נמשך גם הבוקר (ראשון) כאשר מחבל פלסטיני דקר קצין מילואים של צה"ל בציר ההיקפי של היישוב אפרת, בקצהו הצפון מזרחי. לוחמי צה"ל שהיו במקום ירו במחבל ופצעו אותו באורח בינוני. הקצין שנפצע, כבן 30, הוא מפקד פלוגה במילואים שאחראי על הגזרה.

כוחות צה"ל פתחו בסריקות לבדיקה אם יש באזור מחבלים נוספים. החייל פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, במצב בינוני עד קשה. המחבל טופל בשטח ופונה גם הוא לשם.

פרמדיקים של מד"א מסרו כי הקצין סבל מפצע דקירה בפלג גופו העליון. הם טיפלו בו בשטח ודיווחו: "הוא תיקשר איתנו כל הדרך לבית החולים ומצבו היה יציב".

ממועצת אפרת נמסר כי "בסביבות השעה 02:00 לפנות בוקר זיהתה מערכת האבטחה היישובית דמות המסתובבת בטווח של כ-400 מטר מחוץ ליישוב. כיתת הכוננות של היישוב הוקפצה ויחד איתם כוחות צבאים. במהלך כל הלילה בוצעו סריקות רגילות.

"לפנות בוקר מחבל שהסתתר בתוך שיח קפץ ודקר קצין. הקצין פונה פצוע. המחבל נוטרל ופונה פצוע. על המחבל נתגלו כמה סכינים. אנו משבחים את כוחות הביטחון שמנעו פיגוע קשה. מערכת הביטחון של היישוב הוכיחה את עצמה. צר לנו שנדרשנו לבחינה זו אך בעזרת השם נמנע פיגוע קשה מאוד. החלטה לגבי פתיחת יום לימודים תתקבל מייד בסיום הסריקות. תושבי שכונת הזית מתבקשים להישאר בבתים עד להודעה חדשה".

גורמים בצה"ל אישרו כי מתחקיר ראשוני של הפיגוע עולה שלפנות בוקר התקבלה התרעה על חשש לחדירה לאפרת כתוצאה מזיהוי חשוד באמצעי ההגנה האלקטרוניים של היישוב. למקום קפצו כוחות צה"ל שסרקו את היישוב, ובשעה 04:00 הופיעה שוב ההתרעה במערכות, והכוחות קפצו שוב וביצעו סריקות. בשעה 6:00 לערך נתקל המ"פ במחבל שהתנפל עליו עם סכינים.

מועצת אפרת מסרה לתושבים זמן קצר לאחר מכן כי הם רשאים לצאת מהבתים אך התבקשו לא להגיע לזירת האירוע. עוד נמסר כי מוסדות החינוך בהתנחלות נפתחים כרגיל, ואילו בשכונת הזית שבה אירע הפיגוע ייפתחו המוסדות בתגבור אבטחה. לא תותר כניסת פועלים ליישוב היום.

השארת תגובה