משרד החינוך לסמינרים שלא קיבלו בנות: התקציב נעצר

משרד החינוך שיגר הבוקר מכתבים לחמישה סמינרים, שסירבו לקבל תלמידות ששובצו על ידי הרשות המקומית או ועדת הערר, והודיע להם על עצירת התקציב עד לקבלת התלמידות. בפנים: הסמינרים והתגובות

משרד החינוך
משרד החינוך

המלחמה באפליה: משרד החינוך עולה שלב במאבק נגד הסמינרים שאינם מקבלים תלמידות מטעמים לא ענייניים, והבוקר הודיע לחמישה מנהלי סמינרים על עצירת תקציב בעקבות אי קבלת תלמידות.

הבוקר קיבלו חמישה מנהלי סמינרים מכתב ממנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, ובו הודעה על עצירת התקציב בעקבות סירובם לקבל תלמידות ששובצו על ידי הרשויות המקומיות, או תלמידות שוועדת הערר החליטה כי יש לקבלן, אך הנהלת הסמינר סירבה לציית להחלטה.

הסמינרים שקיבלו הודעה על שלילת תקציבים הם סמינר 'נתיבות חכמה' של הרב שמסיוב, סמינר 'עטרת רחל' בטבריה, סמינר 'כה תאמר' בבית שמש, 'דרכי רחל' בירושלים וסמינר הרב איינהורן.

כתב החינוך של רדיו 'קול ברמה' ישורון תורג'מן, דיווח לראשונה הבוקר על הסיפור, וחשף כי מנהל סמינר 'נתיבות חכמה' במודיעין עלית קיבל מכתב על נקיטת סנקציות בעקבות אי קבלת תלמידות.

גורם המקרוב לסמינר 'נתיבות חכמה' אמר לקול ברמה כי גם המשפחות של התלמידות לולי היו יודעות שמרכזים את כל התלמידות הללו במקום אחד הן עצמם לא היו מעוניינות ללמוד במסגרת הזאת. לדבריו, הפתרון האמיתי הוא לשבץ את התלמידות באופן יחסי בכלל הסמינרים בעיר.

השארת תגובה