ילדי 'נתיבות משה' הפגינו מול ביתו של בנט

ילדי תלמוד התורה 'נתיבות משה' שבחיפה הגיעו לרעננה להפגין מול ביתו שר החינוך נפתלי בנט בדרישה שבנט יתערב מול יהב וידאג לבית הספר • "עובדה שראש העיר מאפשר לילדים בעיר לשבות שבועיים ימים ואינו נדרש לעניין, היא לא פחות משערורייה בסדר גודל לאומי"

היום אחר הצהרים (רביעי) הפגינו מאות הורי ותלמידי בית הספר 'נתיבות משה' שבחיפה מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט.

ההורים הותלמידים הפגינו במחאה על סירובו של ראש העיר חיפה להעמיד מבנה חלופי לבית הספר, אשר חלקים נמצא לא כשיר וחלקים ממנו אף נסגרו על ידי משרד הבריאות. ההורים והתלמידים הניפו שלטים וקראו "בנט, תציל אותנו מיהב" ו"אנחנו רוצים בית ספר לילדים".

שר החינוך יצא מביתו ושמע את טענות הורי התלמידים והבטיח כי יטפל בעניין בהקדם האפשרי.

דפנה ארביב, אמם של דוד משה, אביגיל ושירה הלומדים בבית הספר אמרה כי "אנחנו מפגינים מול ביתו של בנט ולא נעצור כאן, עד אשר ראש העיר יתעשת ויעמיד מבנה חלופי לבית הספר. כל מה שאנחנו מבקשים הוא מבנה ראוי לקיום לימודים עבור ילדינו, בדיוק כמו כל ילד אחר בחיפה ובמדינת ישראל.

עובדה שראש העיר מאפשר לילדים בעיר לשבות שבועיים ימים ואינו נדרש לעניין, היא לא פחות משערורייה בסדר גודל לאומי. אנחנו לא נסכן את הילדים ונשלח אותם למתקן העלוב הזה שמסכן את בריאותם ובטיחותם".

יצויין, כי מאז פתיחת שנת הלימודים שובתים 420 תלמידי בית הספר ואינם פוקדים את ספסל הלימודים.

בשבוע שעבר הפגינו ההורים והתלמידים בעת ביקורו של ראש העיר יהב בבית ספר אחר בעיר ואתמול ביקרה וועדת החינוך של הכנסת בראשותו של ח"כ יעקב מרגי בבית הספר, יחד עם השר דוד אזולאי, על מנת להתרשם מן המבנה המשמש כיום כבית ספר. השר וחברי הוועדה הבטיחו לפעול ככל יכולתם על מנת להגיע לפתרון העניין ולהשיב את הילדים ללימודים בהקדם האפשרי – במבנה ראוי ובטיחותי.

השארת תגובה