מרגי מאשים: "יהב ניסה להוריד אותנו מהמאבק"

המאבק של בית הספר התורני נתיבות משה נמשך – ועדת החינוך בראשות ח"כ מרגי הגיעה הבוקר לסיור במקום בליווי, השר אזולאי, סגן השר מזוז ובכירים נוספים. מרגי תקף את ראש העיר יהב וטען כי הציע להקצות מבנה לש"ס בכדי שירד מהמאבק

המאבק בחיפה: הסערה סביב בית הספר התורני "נתיבות משה" בחיפה נמשכת, וגם היום 420 התלמידים עדיין שובתים במחאה על התנאים הקשים והצפיפות בבית הספר.

היום הגיע למקום סיור מיוחד של ועדת החינוך של הכנסת בראשות ח"כ יעקב מרגי, כשהוא מלווה בשר הדתות דוד אזולאי, תושב האזור, סגן השר ירון מזוז, מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך איציק זהבי, ח"כ יעקב אשר, מנכ"ל החינוך העצמאי אליעזר סורצקין ועוד.

בכניסה לבית הספר הפגינו ההורים והתלמידים במחאה על ההתעלמות לטענתם, של ראש העיר יונה יהב עד כה מן הבעיה ועל סירובו להקצות מבנה חלופי לבית הספר. ההורים והתלמידים הניפו שלטים עליהם נכתב: "יהב – זה לא בית ספר, זה דיר" ו"יהב – למה אין לי בית ספר?".

במהלך הסיור אמר יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, כי "ההורים של בית הספר נתיבות משה אינם אנשי מלחמות והם לא מבינים בפוליטיקה. אני קורא לשר החינוך: עינינו לא צרה. צריך שיהיה חינוך דתי וגם חינוך שלנו. ראש העיר יונה יהב ניסה לשחד אותנו בהקצאת מבנה לבתי הספר של ש"ס כדי שנרד מהמאבק הזה, אבל זה לא יעזור לו. אותי לא מעניין שום דבר חוץ מילדי ישראל, לדאוג לילדים הללו למבנה ראוי".

מוועד ההורים של בית הספר נמסר: "כל מה שאנחנו מבקשים הוא מבנה ראוי לילדינו, שלא יסכן את שלומם ובטיחותם. לא נשיב את הילדים ללימודים עד אשר ראש העיר יונה יהב יידרש לנושא ויקצה מבנה חלופי לבית הספר".

השארת תגובה