בנט מצהיר: "לימודי יהדות חשובים יותר ממתמטיקה"

החברות בקואליציה החרדית משפיעה? על רקע היוזמות השונות לחיזוק לימודי המתמטיקה בבתי הספר, הפתיע אמש שר החינוך נפתלי בנט כשהבהיר כי, "לימודי היהדות חשובים בעיניי יותר מלימודי המתמטיקה והמדעים"

בנט בתלמוד תורה
בנט בתלמוד תורה

שר החינוך נפתלי בנט נאם אמש באירוע הצדעה לקרן החינוך תל"י (תגבור לימודי יהדות) והתבטא באופן מפתיע בדבר חשיבות לימודי היהדות ביחס ללימודי מתמטיקה ומדעים.

אולי בהשפעת החברות עם ליצמן או שמא בהשפעת סגנו פרוש אמר בנט כי, "לימודי היהדות וההצטיינות בה חשובים בעיניי יותר מלימודי המתמטיקה והמדעים".

בדברים שנשא בכנס שהתקיים באמפיתיאטרון קיסריה הסביר יו"ר הבית היהודי את החשיבות בלימודים אלו. "לי זה קשה לומר, אבל גם כמעצמת הייטק, יצואני ידע וחידושים לעולם, עלינו להיות מעצמה רוחנית ולייצא ידע רוחני לכל העולם. זה הפרק הבא של החזון הציוני שלנו. ככה נשוב להיות אור לגויים. כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים".

דבריו של בנט מגיעים על אף שאחד הדגלים שהניף מאז שנכנס למשרדו הוא תגבור לימודי המתמטיקה. בתחילת השנה הקודמת הציג בנט את התכנית "לתת חמש" על רקע ירידה במספר הניגשים לחמש יחידות לימוד במתמטיקה. כבר בשנת הלימודים האחרונה נרשמה עלייה במספר הניגשים, שיוחסה לתכנית הלאומית החדשה. עם הצלחת התכנית ביקש בנט מבכירי המשרד לגבש תכנית דומה לחיזוק לימודי הפיזיקה, שצפויה להיות מוגשת לו בקרוב.

התכנית "לתת חמש" הוסיפה מגמות לימוד של חמש יחידות מתמטיקה בבתי ספר רבים ברחבי הארץ, ובעיקר בפריפריה. כמו כן, התכנית שיתפה אנשי אקדמיה והייטק בהוראה ואף נתנה בונוסים בקבלה לאוניברסיטאות לנבחני חמש יחידות.

השארת תגובה