מועמדים לתפקידי רבנות חשודים כי רימו במבחנים

רבנים ששמם נקשר בחשדות למעשה רמיה במבחני הסמכה לרבנות מועמדים כעת לתפקידי רבני ערים בראשון לציון, נשר ושדרות • גורמים המקורבים לש"ס, "מקומם לחשוד באנשים בגלל שהם שייכים לש"ס, אם יש חשדות ניתן להגיש תלונות"

מבחנים לרבנות צילום: דוברות הרבנות הראשית
מבחנים לרבנות צילום: דוברות הרבנות הראשית

הרבנים המועמדים רימו במבחנים? לפני מספר חודשים פורסם כי כמה רבנים ביצעו מבחני הסמכה מורכבים באותו יום, זאת למרות שמדובר במחנים מורכבים שעשייתם לוקחת זמן. הבוקר (שלישי) מתפרסם בגל"צ, כי בכמה רשויות מקומיות ברחבי הארץ אמורים להיבחר בקרוב חלק מאותם רבנים שנבחנו באותן בבחינות.

כך, הרב משה אבוחצירא, מועמד לתפקיד רב העיר נשר, מועמדות שנתמכת על ידי בכירים מש"ס. שמו של הרב נמצא בין הנבחנים.

רב נוסף ששמו עלה בין החשודים, הרב אורן מלכה משדרות, ראש המועצה הדתית בעיר והרב אריה כהן מראשון לציון, מועמדים לתפקיד רב עיר, למרות ששמם מופיע במסמך המראה על בעייתיות המבחנים שלהם.

מלשכת השר לענייני דתות, דוד אזולאי, נמסר בתגובה כי "השר פועל לקיומם של הליכי בחירות לרבני עיר בכל מקום בו לא מכהן רב, הליכי הבחירות פתוחים לכל מתמודד והשר אינו תומך באף מועמד".

בנוסף, גורמים המקורבים לש"ס טוענים כי "אורן מלכה אינו מועמד המפלגה בעיר שדרות, ואף כי גם אריה כהן אינו מועמד מטעם המפלגה". הגורמים הוסיפו לגבי השמות הנוספים שהוזכרו כי "זה מקומם לחשוד באנשים על סמך טענות אנונימיות ובגלל שהם שייכים לש"ס. אם יש חשדות, ניתן להגיש תלונות ואלה ייחקרו". המשטרה בעבר פתחה בחקירה בנושא אך עד עתה לא פורסמו ממצאיה.

השארת תגובה