אושר במליאת הכנסת: גלעד ארדן ישמש כשר הפנים

​מליאת הכנסת אישרה את מינוי השר גלעד ארדן לשר הפנים בעקבות פרישתו של גדעון סער ■ מליאת הכנסת אישרה את הודעת הממשלה ברוב של 58 ח"כים תומכים ו 13 מתנגדים ■ מי שיכהן מעתה כשר התקשורת יהיה ראש הממשלה. כשבמקביל, ארדן ימשיך להחזיק בסמכויות הנוגעות לרפורמה בשידור הציבורי"

השר גלעד ארדן
השר גלעד ארדן

מליאת הכנסת אישרה את השינוי בחלוקת התפקידים בממשלה במסגרתו השר גלעד ארדן יחל לכהן כשר הפנים בעקבות פרישתו של גדעון סער.

שר הפנים לשעבר, ח"כ אלי ישי (ש"ס) אמר עם אישור המינוי: "כיהנתי כשר הפנים שתי קדנציות ולכן מכיר את המשרד היטב. צר לי שנעשה לשר הקודם גדעון סער עוול בעניין סגירת המרכולים, הוא הלך עם האמת שלו וכך צריך לנהוג כל שר אחראי".

"גלעד ארדן הוא שר חרוץ שעשה עבודה טובה במשרדים שכיהן", הוסיף ישי. "ואני מאמין שהוא יעשה זאת גם במשרד הפנים, אבל מדובר במשרד מורכב שהפך עם השנים למשרד שהשר נותר ללא יכולות וללא מקום לשיקול דעת. נבחרי הציבור לא יכולים להוציא לפועל את המדיניות שלהם".

ח"כ אורי מקלב תקף בתגובה למינוי את הממשלה ואמר: "אין מי שלא יודע מה הסיבה ששרים עוזבים את הממשלה, וגם השר ארדן התלבט רבות אם לקחת תפקידים אחרים. זה כי יודעים מה קורה בתוך הממשלה ובתוך הליכוד, החריקות, חוסר האמון. מחליפים אחים כל לילה, ממשלה שאין בה שום מכנה משותף. איך אפשר לבקש את אמון הציבור כשבתוך הליכוד עצמו לא מאמנים במנהיגות נתניהו".

ח"כ אבישי ברוורמן (העבודה) הגיב למינוי ואמר: "השר ארדן נכנס למשרד מאוד בעייתי שצריך לעשות בו סדר ואני מאחל לו שלא יושפע משיקולים פוליטיים קטנים, ויטביע את חותמו במשרד הפנים".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) קראה לארדן להתמקד בנושא משבר הדיור. "מדברים על השבת, ההסתננות ותחומים נוספים שבאחריותך", אמרה זנדברג. "אבל אני קוראת לך לעשות מהפכה בתחום התכנון והבנייה, חיזוק מרכזי הערים, שיפור התחבורה הציבורית ופתרונות דיור מגוונים יותר. בידך נמצא מפתח קריטי לפתרון משבר הדיור".

השר אורי אורבך: "הנושאים שבאחריות משרד הפנים משפיעים על פני המדינה כולה ולא רק על השלטון המקומי. בעניין המסתננים עולה שאלה של מי הריבון במדינה, הכנסת או מערכת המשפט. נוצר הרושם שמערכת המשפט נכנסת למקומות לא לה".

מוקדם יותר, לאון ליטינצקי הצהיר אמונים במליאת הכנסת ויחל לכהן כחבר כנסת. ליטנצקי הוצב במקום ה-34 ברשימת הליכוד ביתנו לכנסת, והא נכנס לכנסת בעקבות פרישתו של גדעון סער.

השארת תגובה