"על אלה אני בוכיה": הפשקווילים נגד האפליה

תנועת 'תור הזהב' תלתה ברחובות הערים החרדיות פשקווילים נגד אפליית ילדי עדות המזרח בקבלה למוסדות • "עיני ירדה מים על בנות עירי וארצי, נערות כשרות צנועות היושבות בוכיות בביתן ומביטות בחברותיהן הצועדות בטח לסמינרים. ואין להם ולהוריהם מנחם".

הפשקווילים
הפשקווילים

אפליית קבלת ילדים ספרדיים למוסדות חינוך מגיעה לפשקווילים: הבוקר (חמישי) תושבי הערים בהם התקיימה אפליה בקבלת ילדים בני עדות המזרח למוסדות החינוך נחשפו לפשקווילים התוקפים את התופעה.

"לב מי לא יחרד על הפשע", נכתב בכותרת המודעה. "על אלה אני בוכיה. ליבי על חלליה, תינוקות של בין רבן, ילדים וילדות מעדות המזרח, צאצאי 'תור הזהב' בספרד המעטירה, אשר נדחים מאהלה של תורה בטענות קש וגבבא. מתייסרים בהשפלתם שכבר חללים רבים הפילה".

"עיני ירדה מים על בנות עירי וארצי, נערות כשרות צנועות היושבות בוכיות בביתן ומביטות בחברותיהן הצועדות בטח לסמינרים. ואין להם ולהוריהם מנחם".

כותבי המודעות ממשיכים ומאשימים, "ומולם בקשיחות לב אנשי בליעל מנהלי הסמינרים ומסודות החינוך. האמונים על נשמות רכות, נוטלים הם כתר מלוכה, אך נעדרים הם כתר שם טוב ומורדים במלכות שמים ובדינא דארעא. מתעלמים מחכמי ישראל בחציפותם, פוגעים בשרירות לב ודורסים ברגל גאווה את בננו ובנותינו אשר כל עוונם – בני עדות המזרח".

במקום "המעוררים" המקובל במודעות מהסוג הנ"ל, על המודעה חתום ארגון 'תור הזהב', הפועל למען בני עדות המזרח. הפעילים, חילונים והחרדים בארגון טוענים כי מדובר בצעד ראשון מתוך שורה של צעדים בהם ינקוט הארגון כדי למגר את האפליה במוסדות החרדים. לטענת הפעילים, עד כה טרם שובצו בבית הספר כ-100 בנות.

מייסד תור הזהב, עורך הדין אופיר טובות, אמר לאתר nrg: "דמעות הילדות המודרות, שסביר להניח ילוו אותן לשארית חייהן, הן קלון שמוטל על החברה הישראלית בכללותה. הבעיה הזאת אמורה להעסיק לא רק את הציבור החרדי-ספרדי אלא את כל מי שמעוניין לחיות בחברה צודקת".

בהמשך הדרך מתכוונים בתנועה להמשיך ולהגן על הבנות לא רק עד שהאחרונה תיכנס למוסדות הלימוד, אלא עד לשינוי החקיקה או הגדלת הסנקציות על המוסדות המפלים.

עו"ד יואב ללום, ממייסדי התא החרדי ועמותת נוער כהלכה, אמר: "הגיע הזמן להסיר את הכפפות. לא ייתכן שבשנת 2016 עדיין ישבו מנהלי מוסדות גזעניים ויקבעו את גורלן ועתידן של הבנות. עלינו להילחם בכל הכוח על כל ילדה וילד עד שהמציאות הנתונה תשתנה".

השארת תגובה