ליברמן: "להחמיר בענישת תוקפי חיילים חרדים"

בעקבות תקיפת רבה שלש קריית גת, הרה"ג משה הבלין, על רקע תמיכתו בהסכם בין ישיבות חב"ד לצה"ל, קורא שר הביטחון להחמיר את הענישה • "תקיפת הרב היא חציית קו אדום. המקרה צריך שישמש בידי מערכת אכיפת החוק תמרור אזהרה כלפי אלו המאיימים ופוגעים בחיילים חרדים"

קמפיין החרדקים
קמפיין החרדקים

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, קורא למערכת אכיפת החוק למצות את הדין ולהחמיר בענישה כלפי תוקפיו של הרב משה הבלין, שהותקף אמש על-רקע חתימתו על הסכם עם צה״ל בנוגע לגיוס בני ישיבות.

הרב הבלין הינו רב העיר קרית גת ומשמש גם כראש ישיבת חב"ד בעיר. אמש הוא הותקף בביתו יחד עם רעייתו, על-ידי מתפרעים המזוהים עם נטורי קרתא שבאו למחות נגד ההסכם.

השר ליברמן, שפנה כבר לפני כמה ימים במכתב לשרת המשפטים ולשר לביטחון פנים בענין ההסתה והפגיעה נגד חיילים חרדים ואלו הפועלים למען שילובם של החרדים בצה״ל, אומר כי יש להעביר מסר ברור לאותם מתפרעים שמדינת ישראל לא תסבול כל סוג של הסתה או אלימות נגד אותם חיילים ורבנים.

לדבריו של שר הביטחון, תקיפת הרב היא חציית קו אדום והמקרה הזה צריך שישמש בידי מערכת אכיפת החוק תמרור אזהרה כלפי אלו שמאיימים, משמיצים ופוגעים בחיילים חרדים ובמי שפועל למען שילובם של החרדים בצה״ל. רק פעולה החלטית ובלתי-מתפשרת וענישה משמעותית כלפי אותם תוקפים תוכל לשים סוף לתופעות הפסולות הללו, טען ליברמן, ו"אני מצפה ממערכת אכיפת החוק על כל זרועותיה לפעול בהתאם".

השארת תגובה