בצל העימותים: יועה"מ עיריית חיפה פרש מתפקידו

עורך הדין רשף חן, המשמש כיועץ המשפטי לעיריית חיפה, הודיע היום כי הוא פורש מתפקידו. על פי גורמים חרדים בעיר, סיום עבודתו בא לאחר תקופה ארוכה של חיכוכים מול בכירי העירייה

רשף חן. ויקיפדיה
רשף חן. ויקיפדיה

בגלל החרדים? עורך הדין רשף חן, היועץ המשפטי לעיריית חיפה סיים את תפקידו. ל'כל הזמן' נודע, כי לסיום תפקידו קדמו עימותים עם בכירי העירייה על נושאים שונים, ובניהם גם העימותים על הסיעות החרדיות בכלל ו'דגל התורה' בפרט.

ראש העיר יונה יהב הגיב היום לסיום תפקידו של היועץ ולא רמז על סיבת סיום עבודתו. "היה לי הכבוד והאתגר לעבוד לצדו. רשף חן הוא משפטן מהמעלה העליונה בעולם המשפט המוניציפלי".

בעירייה אמרו כי רשף הודיע על סיום תפקידו לשם התחלת קריירה חדשה בצומת החיים בה הוא נמצא. "ראש העיר, המכיר את חן עוד בהיותו חבר כנסת וחבר מועצת העיר, העלה על נס את פועלו המקיף בעולם המשפט המוניציפלי, בשנים בהן ניהל את השירות המשפטי לעירייה".

"היה לי הכבוד והאתגר לעבוד לצדו של רשף חן", הוסיף יהב. "שהוא לטעמי משפטן מהמעלה העליונה. אין בי ספק כי אדם בדמותו של רשף חן צריך לשאוף תמיד לפסגות חדשות."

חן הודה לראש העיר על האמון ושיתוף הפעולה רב השנים, והוסיף: "הייתה לי הזכות לעבוד לצד אנשי המקצוע המצוינים בעיריית חיפה ובהנהלתה, ולטפל במסגרת תפקידי המערכת נושאים כה מגוונת." עו"ד חן ימשיך בתפקידו עד בחירת מחליף במכרז שיתפרסם בקרוב.

לשאלת 'כל הזמן' האם מדובר בתוצאה של עימותים בין הדובר לבכירי העירייה נמסר: "לא היה ולא נברא". מיכי אלפר אמר ל'כל הזמן' כי הנסיבות מורכבות. "למחלקה המשפטית צריך שתהיה עצמאות והיא לא יכולה לפעול ע"פ הנחיות/גחמות של ממונים", אמר אלפר ולא יסף.

עו"ד רשף חן מסר: "ההחלטה שלי לבקש מראש העיר להשתחרר מהתפקיד לא קשורה בכל צורה במישרין או בעקיפין לעניין העירוני או לעבודת העירייה. אין ולא היו ביננו כל חילוקי דעות בשום נושא. הסיבה היחידה שלאחר כמעט 10 שנים אני מעוניין לעשות שינוי בחיי הפרטיים".

מלשכת ראש העיר נמסר: "שיא כזה של לשון הרע מצד נבחר ציבור מעידים בעיקר על מצוקתו. אנו מציעים כי הגורמים העלומים בעירייה יתרכזו במלאכתם למען הציבור, במקום להלעיט עיתונאים בבלבולי מוח טפלים, זה לא רק פועל להציג אותם באור מגוחך, זה גם נוגד את רוחה של תורה".

השארת תגובה