נתנו לכם כוח להילחם באפליה, מה עכשיו?

בבחירות האחרונות ביקשו בש"ס "תנו לנו כוח להילחם באפליה", אחרי פתיחת שנת לימודים נוספת, ניתן לומר שהמצביעים נתנו כוח, אך בסיעה לא יודעים מה לעשות איתו • הגיע הזמן שבש"ס יגבשו פתרון ולא ידברו בשלושה קולות

אריה דרעי ויעקב מרגי
אריה דרעי ויעקב מרגי

למי יאמינו מצביעי ש"ס? ליו"ר התנועה, השר אריה דרעי, שמצהיר שוב ושוב שש"ס פועלת נגד אפליית הבנות הספרדיות. ליו"ר ועדת חינוך, חבר הכנסת יעקב מרגי, שאומר שלא יעזור כלום, לא סנקציות ולא מלחמות, רק חוק אזורי הרישום או בכלל לחבר הכנסת החרוץ של ש"ס, יגאל גואטה, שהכריז "מעולם, בכל השנים שפעלתי למען הציבור, לא עזרתי לספרדי או ספרדייה שרוצים להתקבל למוסד לימוד אשכנזי. אני נגד זה ולא מאמין בזה. הפתרון חייב להיות לעזוב את המוסדות שלהם וללמוד במוסדות ספרדים".

התבלבלתם?! גם אנחנו.

חילוקי דעות יכולים להיות, ויהיו תמיד, אבל בנושא כל כך עקרוני, חייבים לגבש עמדה מפלגתית. לא הגיוני שמפלגה שחרטה על דגלה "להחזיר עטרה ליושנה", לא סגורה על עצמה באיזו דרך לעשות את זה.

בסופו של דבר, מי שניזוק מכל ברדק אסטרטגיות הלחימה שמפזרים בש"ס אלו הבנות היקרות שנשארות בבית. בנות שהוריהן הצביעו ש"ס בעקבות בקשתו של יו"ר התנועה, "תנו לנו כוח להילחם באפליה". הנה נתנו לכם, מה עכשיו?!

האם כל שנה נראה את צביקה כהן הנמרץ רץ ממקום למקום להכניס בת ועוד בת? לא הגיע הזמן לפתרון כוללני.

כן. חוק אזורי הרישום נשמע פתרון אידאלי, הסיבה היחידה שרק מרגי מעלה זאת על דל שפתותיו, הפחד ממה יאמרו העסקנים האשכנזים. לעת כזו הגיע הזמן "להחזיר עטרה".

הטענה של גואטה היא נכונה, אבל לא ישימה. אי אפשר לטעון, האשכנזים ילכו למוסדות שלהם, הספרדים לשלהם, ושלא יעשו לנו טובות ושלא יתסיסו לנו בעיות. הם אשמים כי במידה מסוימת הם לוקחים את השמנת של השמנת של הספרדים". מי אשם? הסמינרים או חברי תנועתך ששולחים את ילדיהם למה שהם רואים כטופ של המוסדות.

הרי גם אתה, בעת כהונתך כחבר מועצת בני ברק פנית לראש ישיבת בית מתתיהו, שיקבל את בנו של ידידך. נכון. סייעת לבקשתו של ראש הישיבה, ולמרות זאת צפצף עליך ולא קיבל את בנו של חברך. יתכן שזה הסיבה בגללה אתה בעד ישיבות נפרדות, אבל הנה פנית, הרמת טלפון.

הגיע הזמן לגבש עמדה וללכת עליה עד הסוף. או פתיחת מוסדות ספרדיים והעברה כוללת של בני האליטה המפלגתית אליהם או חוק אזורי רישום, אי אפשר להישאר פרווה באמצע. מי שנפגע זה אלו ששלחו אתכם לכנסת ולמועצות, הם אלו שדורשים לראות פתרון. אי אפשר למכור אותם, "בכל הבנות הסתדרו", הם דורשים לראות מצב בו לא נזקקים להצהרות הללו.

השארת תגובה