סופדים לרב: "איש דעה ושיחה שהיה 'איש על העדה'"

במערכת הפוליטית סופדים לרבה של חיפה, הרב שאר ישוב הכהן • נשיא המדינה: "ממנהיגי הציבור היחידים והמיוחדים בדורנו" • יונה יהב, "העיר חיפה נפרדת מגדול בניה" • סגן שר הביטחון: "הרב היה רגיש מאוד לכבודם של המתדיינים בבית הדין "

הרב שאר ישוב
הרב שאר ישוב

מערכת בתי הדין הרבניים מבכה את פטירתו של הרב הראשי וראש אבות בתי הדין בחיפה הרב שאר ישוב כהן.

מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי ספד לרב:"הרב שאר ישוב כהן שהיה מזקני וחשובי הרבנים והדיינים בישראל עיצב לאורך שנות דור את החיים היהודיים בחיפה ואת בתי הדין הרבניים בחיפה ובצפון בפרט. הרב זצ"ל גידל וטיפח דורות של דיינים ורבנים במכון הרי פישל שבנשיאותו ובבית אריאל בירושלים. הרב שאר ישוב כהן היה מתלמידיו של אהרון הכהן – אהב שלום, רדף שלום, אהב את הבריות וקרבן לתורה. יהי זכרו ברוך".

גם סגן שר הביטחון אלי בן דהן, שהכיר את הרב שאר ישוב כהן בתפקידו כמנכ"ל בתי הדין, ספד לו: "הרב שאר ישוב כהן היה רגיש מאוד לכבודם של המתדיינים בבית הדין ועסק רבות בפתרון בעיות של עגונות ומסורבות גט, התייחס לכל מקרה כאילו הוא המקרה היחיד. קיימתי איתו קשר הדוק במסגרת כהונתו כראב"ד בחיפה, תפקיד שמילא במסירות רבה, הקפיד על סדרי העבודה של הדיינים ועובדי המינהל לטובת המתדיינים.

כמה סמלי שהרב, שהיה מבכירי תלמידיו של הרב קוק זצוק"ל נפטר ביום פטירתו. הרב הקים עולה של תורה בחיפה, העמיד דורות רבים של רבנים ודיינים במכון אריאל אותו הקים והיה מקורב מאוד לרב אליהו זצוק"ל".

גם ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ספד לרב שאר ישוב הכהן, רבה של חיפה, שנפטר הערב: "העיר חיפה נפרדת מגדול בניה שכיהן כרבה הראשי מעל 30 שנים. הרב שאר ישוב הכהן היה חלק מנופה של העיר, מאקלימה הייחודי וידע להפוך את הדת לגשר בין כל חלקי האוכלוסיה, יהודים ושאינם יהודים, כאחד".

"לא בכדי האפיפיור נפגש איתו לעיתים קרובות. איבדתי היום רע אשר חיתן אותי עם רעייתי ואת בני ואשר עבדנו זה לצד זה בעיריית י-ם, הרב כסגנו של רה״ע ז״ל טדי קולק ואני כראש לשכתו. הרב היה מלומד גדול בנבכי התורה וידע להקנות לאחרים את נועם הליכותיו. העיר חיפה ידעה להוקירו והוא ידע להוקיר את העיר ואת מה שהיא מסמלת. יהי זכרו איתנו לעד"

צילום; שאול מנסבך

גם נשיא המדינה התייחס הלילה לפטירתו של הרב שאר ישוב הכהן זצ״ל, ואמר: "שמעתי בצער על פטירתו של הרב שאר ישוב הכהן, רבה הראשי של חיפה, איש ספרא וסייפא לוחם באצ״ל, מגיבורי ירושלים שנפצע בקרבות על ירושלים ואף נפל בשבי הירדני. הרב שאר ישוב היה ממנהיגי הציבור היחידים והמיוחדים בדורנו, איש דעה ושיחה, תלמיד חכם, מורה דרך ואדם שהיה ׳איש על העדה׳ בכל דרכיו והליכותיו. תנחומי העמוקים למשפחתו ולתלמידיו הרבים."

השארת תגובה