המחאה נגד יהב: תפילת מוסף ותקיעת שופר • צפו

מחאת הורי בית הספר התורני נתיבות משה נמשכת, והיום נערכה תפילת מוסף ברחובה של עיר ובסופה תקיעת שופר וקבלת עול מלכות שמים. ח"כ אשר תקף בחריפות את ראש העיר יהב ואמר: "הכתם הנוראי הזה ילווה אותך כל ימי חייך". צפו בווידאו

הסערה בחיפה: המאבק סביב בית הספר  התורני "נתיבות משה" בחיפה נמשך. כשההורים מוחים נגד מצוקת המקום החריפה, כשלטענתם ראש העיר יונה יהב מסרב לתת מענה.

הבוקר נערכה ברחובה של עיר תפילת מוסף של ראש חודש, בה השתתפו תלמידי בית הספר הוריהם ורבים מתושבי השכונה, בתום התפילה שהינה תפילת ראש חודש אלול, התקיים מעמד קבלת עול מלכות שמיים ותקיעת שופרות ולאחר מכן הקהל פצח בשירה ובריקודים. יחד עמם השתתפו בתפילה ח"כ יעקב אשר מדגל התורה ויו"ר שס"ג בחיפה מיכי אלפר.

ח"כ אשר המלווה את מצוקת בית הספר בוועדות הכנסת ובפעילות פרלמנטרית הגיע במיוחד כדי להביע את תמיכתה של תנועת דגל התורה הארצית במחאת ההורים. לאחר התפילה אשר נאם ואמר כי בידי ראש העיר היכולת לעזור לילדים אלו שיוכלו ללמוד כמו כל ילד במדינת ישראל, "כולם יודעים שאם ראש העיר רוצה הוא יודע לבנות ולבצע אצטדיונים במיליוני שקלים, בכל העיר חיפה אין אף מגזר שילדיו סובל מכאלו תנאים מחפירים בבית הספר, לא אצל הדרוזים, המוסלמים, החילונים, האתיופים, אין אף מגזר עם כזה בית ספר אין כזה בית ספר, האם היו מעיזים לעשות דבר כזה ליוצאי אתיופיה?!", שאל.

"התקשורת עסוקה בפקקים בכבישים בזמן שהילדים האלה מודרים ומופלים רק בגלל אמונתם ודתם", טען אשר והוסיף: "אני קורא ליונה יהב שזקנתך לא תבייש את בחרותך, הכתם הנוראי הזה ילווה אותך כל ימי חייך, הילדים האלה לומדים ברמה גבוהה לא פחות מכל מוסד אחר ואף יותר, כל מה שהם רוצים זה לשבת וללמוד בתנאים נורמליים. אני קורא לשר החינוך בנט בוא תתערב במשבר שנוצר וממנו סובלים הילדים ותמצא פתרון.

לאחר מכן סייר ח"כ אשר בבית הספר והזדעזע מהצפיפות האיומה, חלקם חדרים טחובים בקומת מרתף, ומסדרונות צרים ששם התלמידים נאלצים לשהות בהפסקה, "אין ספק כי תנאים פיזיים אלו משפיעים על נפש הילדים ויכולותיהם הלימודיות", אמר ח"כ אשר והבטיח להמשיך לזעוק את זעקת הילדים.

השארת תגובה