קריית 'ויואל משה': 2,000 יח"ד 3 בתי מדרשות

נחשפו התכניות לשכונה החדשה שתבנה בסמיכות ל'קריית יואל' שבמונרו • בשכונה ייבנו 2,000 יחידות דיור, 3 בתי מדרש של החסידות ומרכז מסחרי ענק • הצפי לשיווק הדירות, תוך שנה וחצי

שכונת ויואל משה
שכונת ויואל משה

הרחיבי מקום אהלך: יומיים בלבד לאחר הודעתו הדרמטית של האדמו"ר מסאטמר על הרחבת שטח קריית יואל שבמונרו, חושפים היום (שישי) בסאטמר את התכניות לשכונה החדשה.

השכונה, שתקרא "ויואל משה", על שם ספרו של האדמו"ר מסאטמר זצ"ל, תכיל 2,000 יחידות דיור, זאת בנוסף ל-5,000 יחידות שכבר קיימות בשכונה.

לפי התכניות, יבנו בשכונה 3 בתי מדרש של החסידות ומרכז מסחרי גדול. היעד שמציבים בסאטמר להקמת השכונה – שנה וחצי, ולצורך כך כבר בתקופה הקרובה יחילו ביציקת היסודות.

מחירי הדירות ב'ויואל משה' ייקבעו לפי התקנון של בית הדין המקומי, על מנת למנוע עליית מחירים והפקעת שערים.

כזכור, במהלך נאומו של האדמו"ר בטיש יארצייט לבעל 'הדברי יואל' מסאטמר סקר האדמו"ר את פעילותו הענפה של דודו הגדול. וסיפר כי הדברי יואל התבטא על הקמת הקרייה החסידית במונרו "זה חלקי מכל עמלי". האדמו"ר סיפר כי הנגיד ר' עקיבא צבי קליין רכש קרקע בפאתי הקרייה בשווי מאה מיליון דולר, ועליה תבנה שכונה חדשה.

מדובר במהלך דרמטי, שכן עד היום התקשו בסאטמר להרחיב את הקרייה החסידית, בעיקר בשל התנגדויות השכונות הסמוכות. קניית השטח חסכה את הצורך בסיפוח ופתחה את הדרך לקרייה החדשה.

השארת תגובה