איבד את רגליו, התנדב לצה"ל וניצח בפלורידה

בראיין מאסט איבד את שני רגליו בעת שירותו בצבא האמריקני באפגניסטן, מה שלא מנע ממנו להתנדב לצה"ל בעת מבצע 'צוק איתן'. השבוע גבר מאסט על יריביו והוא המועמד הרפובליקני לייצג את מחוז 18 בקונגרס • לסיפור המדהים

מאסט מתנדב בצה"ל
מאסט מתנדב בצה"ל

בראיין מאסט נבחר למועמד הרפובליקני לקונגרס במחוז 18 בפלורידה. מאסט, שאיבד את שני רגליו באפגניסטן והתנדב לצה"ל, גבר על יריביו בפריימריז וכעת צפוי לו מאבק צמוד במירוץ על ייצוג המחוז מול המועמד הדמוקרטי רנדי פרקינס.

מאסט, נפצע קשה במהלך שירותו כחבלן בצבא האמריקני. ב-2010 בעת ששירת באפגניסטן הוא נפצע קשה בפיצוץ מטען, איבד את שני רגליו, נפצע בידו ונזקק לשירות שיקום ארוך שכלל למעלה מ-20 ניתוחים.

מאסט, נוצרי אדוק המאמין בישראל, התנדב בתקופת 'צוק איתן' בצה"ל. הוא סיפר, כי באותה עת למד באוניברסיטת הארווארד – ונתקל בהפגנות סוערות נגד ישראל. "חלפתי ליד ההפגנה עם אשתי וילדי הקטנים, כשלפתע המפגינים הפנו את זעמם גם אלי, אחרי שזיהו אותי כאיש צבא", סיפר לגיין קיל, עיתונאית ב"ג'רוסלם פוסט".

"מיד הבנתי כמה מהר אלה ששונאים את ישראל מפנים את שנאתם כלפי ארה"ב, מה שהניע אותי להתנדב לצה"ל".

"אם מקסיקו, קובה או קנדה היו מתחילות לירות טילים לתוך ארה"ב, היינו משמידים אותן עוד באותו יום. ולא זו בלבד – היינו משמידים אותם לרמה כזו שהם לא היו יכולות לעשות את זה שוב, לעולם", הסביר. "אחר כך, כולם במדינה שלנו היו מברכים אותנו על מה שעשינו. כולם היו גאים בנו על מה שעשינו".

מאסט התנדב לצה"ל וסייע בהרכבת ערכות עזרה ראשונה ללוחמים. בהמשך פגש חיילים שנפצעו בקרבות ועודד את רוחם.

השארת תגובה