שר הפנים הבא: ח"כ גלעד ארדן

שר התקשורת גלעד ארדן צפוי להחליף את גדעון סער שהתפטר אמש ולכהן כשר הפנים ■ בכך למעשה נשללת האפשרות על מינויו של ארדן לשגריר ישראל באו"ם ■ ארדן: "משרד הפנים הוא משרד חשוב ומשפיע הנוגע באזרחי המדינה מיום לידתם, מעצב את פני המדינה באמצעות מערכות התכנון ואפילו קובע את צביון יום השבת"

גדעון סער וגלעד ארדן
גדעון סער וגלעד ארדן

שר התקשורת גלעד ארדן הודיע לפני זמן קצר בדף הפייסבוק שלו, כי יקבל את משרת שר הפנים כפי הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר פרישת מי שכיהן עד כה בתפקיד גדעון סער. בשבועות הקרובים יסיים השר ארדן את כהונתו במשרד התקשורת. המינוי יובא לאישור הממשלה והכנסת.

בהודעתו כתב ארדן: "לפני מספר דקות נפגשתי עם ראש הממשלה והודעתי לו שאני מקבל את הצעתו להתמנות לשר הפנים ולהמשיך ולהוביל את יישום הרפורמה בשידור הציבורי לה אני מייחס חשיבות אדירה. משרד הפנים הוא משרד חשוב ומשפיע הנוגע באזרחי המדינה מיום לידתם, מעצב את פני המדינה באמצעות מערכות התכנון ואפילו קובע את צביון יום השבת".

"עבודה רבה לפניי", הוסיף ארדן ונפרד בדבריו מקודמו בתפקיד שפרש מהחיים הציבוריים, גדעון סער. "אני מבטיח שאלמד לעומק את כל הנושאים לפני שאגבש את מדיניותי. בימים הקרובים אפגש עם ידידי גדעון סער לחפיפה יסודית. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לו על כל עשייתו למען הציבור והמדינה".

"לא קל לי להיפרד ממשרד התקשורת והסיכומים ייעשו במועד אחר. אני שמח על שהצלחתי להשלים את הטיפול בנושאים רבים וחשובים, ובאלו שטרם סיימתי התוויתי את הדרך ואני בטוח שהשר הבא אחריי ישלים את המשימות שנותרו פתוחות. אני רוצה להודות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על האמון והשותפות לדרך בה אנו צועדים יחדיו כבר שנים רבות".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכם עם השר גלעד ארדן על מינויו לתפקיד שר הפנים. ראש הממשלה נתניהו והשר ארדן סיכמו כי השר ארדן ימשיך להיות אחראי ליישום הרפורמה ברשות השידור, הכוללת גם את ביטול אגרת רשות השידור".

השארת תגובה