עשרה מנהלי סמינרים זומנו לשימוע במשרד החינוך

מנהל המחוז החרדי איציק זהבי זימן עשרה מנהלי סמינרים לשימוע בעקבות סירובם לקבל בנות ששובצו למוסד על ידי הרשות המקומית • "המשרד רואה זאת בחומרה ומתכוון לפעול בכל הכלים העומדים לרשותו בנושא"

משרד החינוך
משרד החינוך

יום לפני תחילת שנת הלימודים: מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך זימן הבוקר (רביעי) עשרה מנהלי סמינרים לשימוע, בעקבות אי קבלת בנות לסמינרים, למרות ששיבוצם נקבע על ידי הרשויות המקומיות.

השימוע יערך ביום ראשון הקרוב, יומיים אחרי תחילת שנת הלימודים, ויעסקו בקבלתם של כ-50 בנות. במידה והסמינרים לא יצליחו לשכנע את מנהל המחוז בנימוקים רציונליים לאי קבלת הבנות הם יעמדו בפני סנקציות של המשרד.

עיקר הבנות שלא התקבלו, למרות השיבוץ, נמצאות במודיעין עילית ובירושלים. עם זאת, גם מנהלים מאלעד, ביתר עלית ובית שמש זומנו לשימוע.

במשרד החינוך אומרים כי "החלטת הסמינרים לדחות את החלטות הרשויות המקומיות החרדיות ברגע האחרון יוצרת עוול לתלמידות ופוגעת בהם".

עוד נמסר, כי "המשרד רואה זאת בחומרה ומתכוון לפעול בכל הכלים העומדים לרשותו בנושא".

נזכיר, כי לפני כחודש רשם המחוז הצלחה מול סמינר 'נתיבות חוכמה' במודיעין עילית, לאחר שזה סירב לקבל בנות ספרדיות, למרות שוועדת הערר מצא אותם מתאימות. בעקבות איומים מצד המחוז החרדי בסנקציות על הסמינר הודיעה הנהלת הסמינר על קבלת הבנות.

כמו כן, במקרה אחר של אפליה בבית שמש התערב המחוז החרדי והצליח לגרום לקבלת 13 בנות ספרדיות.

השארת תגובה