פתרון הדיור של סאטמר: 2,000 יח"ד תוך שנה וחצי

במהלך נאומו בטיש יארצייט לאדמור בעל 'הדברי יואל' מסאטמר חשף האדמו"ר כי בשנה וחצי הקרובה ישווקו בקריית יואל 2,000 יחידות דיור • הדירות יבנו על שטח שקנה הנגיד ר' עקיבא צבי קליין

האדמו"ר והנגיד
האדמו"ר והנגיד

אלפי חסידי סאטמר הגיעו אמש (שלישי) לעיר קרית יואל להשתתף בטיש יארצייט לאדמו"ר הדברי יואל מסאטמר זצ"ל.

במהלך הטיש סקר האדמו"ר את פעילותו הענפה של דודו הגדול. האדמו"ר סיפר כי הדברי יואל התבטא על הקמת הקרייה החסידית במונרו "זה חלקי מכל עמלי".

 

בהמשך חשף האדמו"ר את תכנית הדיור המהפכנית, 2,000 יחידות דיור שישווקו תוך שנה וחצי. מי שהתגייס למען הפתרון הוא הנגיד ר' עקיבא צבי קליין, שקנה שטח בפאתי 'קריית יואל'.  השכונה החדשה תישא את השם "ויואל משה", והדירות ימכרו על פי מכירי התקנון של בית הדין של החסידות.

לקראת סוף נאומו שיבח האדמו"ר את מוסדותיו של רב שמואל אויערבאך, שהוקמו בעקבות פרישת הפלג הירושלמי מדגל התורה. המוסדות הוקמו על טהרת הקודש ולא נוטלים כסף מהמדינה. "אשריהם ואשרי חלקם", אמר הרבי בהתרגשות.

בסיום נאומו התייחס האדמ"ר להצלת ילדי צרפת, "לא צריכים כלל לדבר, האם דודי בעל ההילולא תמך בחינוך העצמאי ועזר להם בכספים, מה שכן צריכים לעשות, ועושים כבר מעל חצי שנה, זה להסביר ליהודי צרפת שאין להם מה לברוח לארץ הקודש, גם שם יש גל פיגועים וסכנות רוחניות".

השארת תגובה