על רקע השקעה בחינוך: עימות בין נתניהו לכחלון

עימות בין ראש הממשלה לשר האוצר בישיבת הממשלה: כחלון: "צריך להשקיע בחינוך כדי לסגור את הפערים של הפריפריה" • נתניהו: "צריך להיות יזמות עסקית שתביא לשיפור כלכלי, תראה כמה ברית המועצות השקיעה בחינוך וכשלה"

משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו
משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו

עימות בישיבת הממשלה: בישיבת הממשלה שהתקיימה היום (שלישי) נרשם פרץ עימות בין ראש הממשלה לשר האוצר, על רקע פתיחת שנת הלימודים.

בישיבה החגיגית שעסקה בשנת הלימודים הנפתחת בעוד יומיים, הוצגו לשרים נתוני הזכאות לבגרות לפי מפתח ישובים והפערים בין ישובי המרכז לישובי הפריפריה.

שר האוצר משה כחלון הגיב לפערים: "יש 2% זכאות לבגרות בפריפריה, 0% ברהט. זה לא יכול להימשך, צריך לקחת אחריות. לא יכול להיות שתלמידי הפריפריה יהיו טובים רק למסלולים מקצועיים. זה מנציח את הפער. הכל חינוך, צריך להשקיע בחינוך. אם אחרי כל ההשקעות שלנו לא יהי שיפור משמעותי עוד שנתיים -שלוש זה יהיה כישלון אישי שלי"

ראש הממשלה התעצבן מאמירתו של כחלון והגיב בכעס,  "למרות שממשלת רבין השקיעה הרבה בחינוך עדיין ההישגים ירדו. זה לא רק חינוך זה חינוך וכלכלה, תדאג לכלכלה צומחת".

שר האוצר הגיב: "אני דואג לכלכלה וזה לא סותר את נושא החינוך". תגובתו של כחלון הובילה את נתניהו לפרוש את מדיניותו הכלכלית: "אני לא מסכים עם הקו שלכם. לא הסכמתי עם גדעון סער ועם שי פירון (שכיהנו כשרי חינוך). זה צריך להיות יזמות עסקית שתביא את השיפור הכלכלי למקומות הללו. תראה כמה השקיעה ברית המועצות בחינוך, אבל הם כשלו כי לא היתה שם יזמות עסקית. ברוסיה כולם היו מהנדסים ובסוף הכלכלה קרסה".

כחלון השיב למשנתו האידאולוגית של ראש הממשלה: "לא יכול להיות שהפריפריה זה ברית המועצות וצפון תל אביב ורמת השרון זה ארצות הברית".

השארת תגובה