"לא נתפשר": יהב הסכים להיפגש עם 'נתיבות משה'

פרסום ראשון: אחרי שבבית ספר 'נתיבות משה' בחיפה איימו כי לא יפתחו את שנת הלימודים, על רקע הפליית עיריית חיפה, שיגר ראש העיר יונה יהב מסר כי הוא מוכן להיפגש עם הנהלת בית הספר

יונה יהב
יונה יהב

פרסום ראשון: ראש עיריית חיפה יונה יהב התקפל והעביר היום (שני) מסר למשרד החינוך, "מוכן לפגשו את הנהלת בית הספר נתיבות משה בעיר".

בנתיבות משה, בית ספר המשתייך לחינוך העצמאי, לומדים קרוב ל-400 תלמידים בתנאים שאינם הולמים מוסד חינוכי, בעיריית חיפה סירבו לטפל במבנה ואמרו, "אנחנו פועלים על פי ערכי השוויון ולא מטפלים במבנים של החינוך החרדי". בעקבות כך, הודיעו המורות והתלמידים כי לא יפתחו את שנת הלימודים.

היום, הסכים ראש העיר להיפגש עם הנהלת בית הספר. ל'כל הזמן' נודע, כי מלשכתו של יהב הועבר מסר למפקח הראשי במשרד החינוך כי ראש העיר יהיה מוכן לפגוש את הנהלת בית הספר "נתיבות משה" ולנסות להגיע למציאת פתרון.

דפנה ארביב מועד ההורים אישרה בשיחה עם 'כל הזמן' את הפרטים והוסיפה, כי "לא תהיה מוכנה לפשרה, אלא להקצאה. יש לנו תנאים לפגישה מחר נקבל תשובה. המקום לא ראוי אפילו לתלמיד אחד ואנחנו יומיים לפתיחת שנת הלימודים".

כזכור, ועדת החינוך של הכנסת בראשותו של ח"כ יעקב מרגי קיימה דיון מיוחד על התנהלות עיריית חיפה מול הבית ספר. העירייה סירבה לשלשוח נציגים מקצועיים לדיון, ורק יועציו החרדים של ראש העיר הופיעו להגן על עמדת העירייה.

יו"ר הוועדה יעקב מרגי (ש"ס) תקף בדיון את יהב: "לאחר בדיקה משפטית, תשובתו של יונה יהב במכתבו אליי לא נכונה מבחינה חוקית ומשפטית. הוא מחוייב על פי חוק למצוא פתרון. צריך לחשוב על וועדה קרואה לחיפה, היא כשלה בתחום החינוך. אני מנסה להגן עליכם מהמבוכות שלכם ואתם פשוט מתחפרים. במקום יועץ פוליטי, חבל שלא באתם לכאן עם יועץ משפטי טוב. אפילו במחשבה העקומה של העירייה אני לא רואה פתרונות".

מרגי הוסיף: "אני לא יכול לצעוק כמו חבריי גפני ואשר, אבל המסקנה ברורה וצועקת: ההתנהלות זה על הרקע שלא תמכו בו בבחירות"

אחת האמהות מוועד ההורים של בית הספר חנה קושלביץ, אמרה אז ל"כל הזמן": "לא נפתח את שנת הלימודים הקרובה, אנחנו מתחננים לשבת וללמוד בלשכת ראש העיר עד סידר לנו מקום לימודים נורמלי. איך פוליטיקה קשורה לילדים? אנחנו משלמים מסים מגיע לנו גם מקום לימודים".

השארת תגובה