ראש הממשלה ביקר פעמיים בביה"ח 'מעייני הישועה'

ראה"מ בנימין נתניהו הגיע בחשאי לפני כשלושה שבועות לטיפול רפואי ב"מעייני הישועה" בבני ברק ● למרות הכחשת בית החולים, הערב אישרה לשכת ראה"מ את הדברים ● כל הפרטים על הסוואת הביקור והטיפול

עיבוד
עיבוד

כמו במבצע צבאי חשאי, הגיע ראה"מ בנימין נתניהו לביקור חשאי בבית החולים "מעייני הישועה" לצורך קבלת טיפול רפואי.

לפני כשלושה שבועות, הגיע ראש הממשלה בשעת ערב אל בית החולים ברכב מסחרי לבן ועליו הכיתוב 'המדביר', רופאו האישי המתין כבר בבית החולים. מתוך הרכב יצאו שישה מאבטחים כשהם לבושים בסרבלי עבודה ומצוידים כמדבירים. הם הבריחו את ראש הממשלה אל תוך בית החולים שם חיכו לו ההנהלה הבכירה של בית החולים יחד עם רופאו האישי, ראש הממשלה שהה בחדר ניתוחים כמחצית השעה. מקורותינו מוסרים כי הטיפול אותו עבר ראש הממשלה נערך בהרדמה מקומית בלבד, לא נשקפה סכנה לחיי ראש הממשלה.

מהמידע שהגיע לפני כשנה לידי מערכת 'כל הזמן', ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע באישון לילה, בין השעות 02:00 ל-04:00 לפנות בוקר ברכב אזרחי ללא זיהוי ממשלתי, מלווה בשני מאבטחים ונהג בלבד.

המאבטחים בכניסה לבית החולים קיבלו הוראה מראש, לפתוח את השער לרכב בו נסע רה"מ נתניהו לפי מספר לוחית הזיהוי, מבלי לבדוק את הרכב, ומבלי שידעו את זהותו של מי שהוכנס לבית החולים. בחדר פנימי בבית החולים המתינו לראה"מ מספר אנשים מצומצם מאוד, בהם צוות רופאים, בניהם ככל הנראה גם רופאו האישי של ראש הממשלה.

על פי המידע שהגיע לידי 'כל הזמן', טרם כניסתו של ראה"מ, סרקו מאבטחי שב"כ בלבוש אזרחי, ללא סממני זיהוי את המרחב בו אמור ראה"מ לשהות, ואת המעברים בהן יעבור. נתניהו נכנס מכניסה צדדית, ישירות לחדר הצנתורים של המרכז הרפואי "מעייני הישועה". מבלי לעבור במיון או בלובי בית החולים. שם נבדק, או קיבל טיפול רפואי.

טרם ברור מה אופי הטיפול אותו קיבל ראה"מ, בשל העובדה שגם הנהלת בית החולים וגם לשכת ראה"מ סירבו להגיב, לאשר או להכחיש את הדיווח. ראש הממשלה נתניהו העדיף לקבל את הטיפול בבית החולים "מעייני הישועה" בשל העובדה שבכל בית חולים אחר, דבר הגעתו עלול להיות מפורסם בתוך דקות בשל ריבוי המבקרים ואנשי הצוות שאמורים להיות מיודעים על כך, וכן מבחינת הסדרי הביטחון. בשל כך העדיף להגיע בחשאי וללא פמלייתו הרגילה, בכדי לא לעורר תשומת לב בקרב מבקרי בית החולים וצוות העובדים.

שלמה רוטשילד מבית החולים "מעייני הישועה" מסר ל"כל הזמן": "לא דובים ולא זבובים, אני יודע מאיפה השמועה. ראש הממשלה לא היה בבית החולים בשבועיים האחרונים". גרשון לידר מנכ"ל בית החולים אמר ל"כל הזמן": "לא יודע שהיה ביקור כזה. גם לא שמעתי מהחבר'ה שלי שהיה". גורם בכיר ב"מעייני הישועה": "אני לא מאשר ולא מכחיש את הדברים".

מלשכת ראש הממשלה מסרו: "אין תגובה".

היום כאמור פורסמה הידיעה ב'חדשות 2' בה אישרו את הפרטים בלשכת ראש הממשלה על דבר ביקוריו. על פי הדיווח ב'חדשות 2', ראש הממשלה ביקר פעם נוספת בבית החולים סמוך להרכבת הממשלה.

השארת תגובה