בתגובה לפצמ"ר: חיל האוויר תקף בסוריה

חיל האוויר תקף הערב במרכז רמת הגולן הסורי, בעקבות זיהוי נפילת מרגמה בשטח פתוח סמוך לגבול • הערכה היא כי מדובר בזליגת ירי כתוצאה מהלחימה הפנימית בסוריה • מצה"ל נמסר, "צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתרגיל של חיל הצנחנים ברמת הגולן  צילום קובי גדעון, לעמ  (6)
ראש הממשלה בנימין נתניהו בתרגיל של חיל הצנחנים ברמת הגולן צילום קובי גדעון, לעמ (6)

גם בצפון: חיל האוויר תקף הערב (שני) במרכז רמת הגולן הסורי, זאת בעקבות זיהוי נפילת מרגמה בשטח פתוח במרכז רמת הגולן בסמוך לגבול המערכת.

הנפילה זוהתה בשעות הערב, ללא נפגעים וללא נזק. לא הופעלה אזעקה ברמת הגולן, משום שהמערכת זיהתה כי מדובר בנפילה בשטח פתוח.

בעקבות הנפילה תקף חיל האוויר משגר מרגמה השייך לצבא סוריה. גורמים העריכו, כי ככל הנראה מדובר בזליגת ירי כתוצאה מהלחימה הפנימית בסוריה. מדובר צה"ל נמסר, "צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה".

התקיפה בסוריה מגיעה אחרי שאמש תקף צה"ל כ-50 יעדים בצפון רצועת עזה, בעקבות ירי רקטה מבית חנון לשדרות, גם אז ללא נפגעים וללא נזק.

עיקר הירי הופנה לעבר תשתיות החמאס. בצה"ל אמרו כי "ארגון הטרור חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא שיישא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע ממנה", זאת למרות שמי שלקח אחריות על ביצוע הירי לעבר שדרות, הוא ארגון סלפי ברצועת עזה המכונה "אחפאד א-סחאבה". בהודעה מטעם הארגון, שפורסמה ברשתות החברתיות, נכתב כי השיגור בוצע בתגובה לעליית יהודים להר הבית.

השארת תגובה