הבית היקר בעולם יימכר: מיליארד יורו וזה שלכם

בימים אלה מוצעת אחוזת "וילה לה סדרה" בעיירה הציורית סן ז'אן קאפ, בריביירה הצרפתית למכירה • האחוזה, הכוללת גן נדיר ביופיו המשתרע על שטח של כ-140 דונם, מוצעת למכירה תמורת מיליארד יורו

סן ז'אן קאפ פרה (צילום: ויקיפדיה)
סן ז'אן קאפ פרה (צילום: ויקיפדיה)

בימים אלה מוצעת אחוזת פאר בריביירה הצרפתית במכיר חסר תקדים של מיליארד יורו. במידה והבית אכן יימכר במחיר המוצע, הוא יהפוך לבית היקר בעולם.

אחוזת הפאר, נבנתה בשנת 1830 ושימשה בין היתר את מלך בלגיה, ליאופולד השני. האחוזה כוללת עשרה חדרי שינה, בריכת שחיה אולימפית, אורווה עם קיבולת ל-30 סוסים ואולם נשפים.

האחוזה שוכנת בעיירה הציורית סן ז'אן קאפ, עיירת נופש המונה כ-2,000 תושבים ונחשבת לאהובה על עשירים ומפורסמים בתקופת החורף. העיירה אף זכתה לכינוי "גן המשחקים של המיליארדרים".

מלבד הטירה, האחוזה כוללת את אחד הגנים הבוטניים היפים בעולם, עם לא פחות מ-15 אלף זני צמחים. הגן משתרע על שטח של יותר מ-140 דונם ומכיל כ-20 חממות עם צמחים טרופיים נדירים. כדי לתחזק את גני האחוזה, נדרשים 15 גננים מקצועיים במשרה מלאה.

במידה ותרכשו את האחוזה, בטח תשמחו להכיר את השכן שלכם – איש העסקים האמריקאי פול אלן, שייסד ביחד עם ביל גייטס את חברת התוכנה הגדולה בעולם  מיקרוסופט.

האחוזה נושאת את השם "וילה לה סדרה" ("וילת הארזים" בצרפתית), ונמצאת כיום בבעלות סוזן מרנייה-לפוסטול, נצר לשושלת יצרני הליקר גראן מרנייה.

הפעם האחרונה בה עלתה אפשרות לעסקת נדל"ן בריביירה הצרפתית בסכומי כסף דומים הייתה ב-2008. האוליגרך הרוסי מיכאיל פרוחורוב הציע לרכוש מלילי ספרא, אלמנתו של איש העסקים אדמונד ספרא, את וילה ליאופולדה בעיירה. המחיר אותו הסכים לשלם פרוחורוב עמד על כחצי מיליארד דולר, אלא שבעקבות המשבר הפיננסי העולמי נאלץ האוליגרך הרוסי לבטל את העסקה, זאת למרות שישלם מקדמה של עשרות מיליוני דולרים.

 

 

השארת תגובה