במודיעין פוחדים מהתחרדות: מתנגדים להקמת בית הכנסת

עמותת 'מודיעין חופשית' מנסה להמשיך להתנגד להקמת בתי כנסת במודיעין מכבים רעות, בטענה כי "הקמת ביכנ"ס של חב"ד הוא לא מעשה תמים שנועד לקירוב לבבות אלא להחזרת ילדי העיר בתשובה" • חרדיפוביה בשם השוויון

בית כנסת אחווה ורעות הסמוך לשטח המדובר
בית כנסת אחווה ורעות הסמוך לשטח המדובר

עיריית מודיעין פרסמה כי היא שוקלת להקצות שטח להקמת בית הכנסת, בתגובה החלה עמותת 'מודיעין חופשית' להחתים תושבים נגד ההקצאה. הסיבה: "פוחדים שיגיעו לאזור משפחות חרדיות".

ההקצאה שמעוררת מחלוקת נמצאת בשדרות האורנים ברעות. עיריית מודיעין מכבים רעות פרסמ כי היא שוקלת להקצות את הקרקע לבית כנסת, לאחר שפנו אליה עמותת חב"ד ועמותת בית המדרש 'משכן שלום רעות'.

בעמותת 'מודיעין חופשית' בראשות חבר המועצה אבי אלבז כנראה נורא פוחדים מהתחרדות העיר, אפשרות בלתי סבירה לנוכח מחירי הדירות היקרים בעיר, ופרסמו עצומה נגד הקצאת השטח לבית כנסת. מטרת העצומה, התנגדות להקמת שטח בית הכנסת בקרקע והפעלת לחץ על העיירה להקים בשטח מרכז קהילתי.

בעצומה מטעם העמותה, שזה לא הפעם הראשונה שלה שהיא מתנגדת להקמת בתי כנסת בעיר, נכתב: "הקרקע המיועדת להקמת בתי כנסת היא ציבורית ובבעלות העירייה, דהיינו בבעלות כלל תושבי העיר, ולכן  העירייה חייבת להקצות את הקרקע באופן שיוויוני ועפ"י צרכי ורווחת תושבי השכונה והעיר בכלל".

בעמותה דורשים כי העירייה תקים מרכז קהילתי במקום בית כנסת, " העירייה אחראית להשקיע ולהקים מרכז תרבות קהילתי על המגרש, עבור כלל הציבור לצרכים קהילתיים: מתנ"ס, פעילות של אזרחים וותיקים ובני נוער, פעילות קהילתית-חברתית של תושבי מכבים-רעות, מקום לתפילה עפ"י לו"ז קבוע ומתואם עם מנהל/ת המרכז הקהילתי.

בהמשך מפרטת העמותה השמצות זולות וחסרי שחר כגון: "חב"ד היא תנועה חרדית, משיחית, שנוהגת כתנועה מיסיונרית, היא מתנגדת לציונות ולדמוקרטיה, תנועה שמצליחה לאחז את עיני הציבור הרחב ומצטיירת כארגון הפועל ב"נועם הליכות, באהבת ישראל ובקירוב לבבות" אנשי חב"ד אינם מזכירים את צמד המילים "מדינת ישראל" אלא אומרים "ארץ ישראל" "הארץ" "יהודים בארץ ישראל" וכד' תנועת חב"ד מתנגדת לשרות תלמידי ישיבות בצה"ל, התנועה מדירה נשים ומתנגדת לשירת נשים. הקמת ביכנ"ס של חב"ד הוא לא מעשה תמים שנועד לקירוב לבבות, אלא למטרת פעילות של החזרת תושבי וילדי מכבים-רעות בתשובה.

לסיום מגלה העמותה את פחדיה – פוחדים מהתחרדות העיר: "מסירת מבני ציבור ללא תמורה לעמותות מתפללים, מעניקה תמריץ לחיזוק ולמשיכת משפחות מהציבור האורתודוקסי ובעתיד גם משפחות חרדיות רבות להגיע לשכונה, להקים מתחם סגור במיוחד בשבתות, ולהדיר את הציבור החופשי-חילוני מהשכונה".

סיור קל באתר העמותה המשמיצה מראה עד כמה העמותה דואגת למודיעין, אתר העמותה מלא בכתבות העוסקות בחרדים עם קשר קלוש לעיר מודיעין. כנראה חברי העמותה לוקים בחרדיפביה, מה שמסביר את ססמת העמותה,  "מודיעין חופשית לא תהיה בית שמש החרדית".

 

2 תגובות
  1. לשם מה צריך עוד בית כנסת כשיש בית כנסת אחד ממש בקרבת מקום בלב שכונה חילונית אם לא כדי ״לתקוע יתד״ ולהחדיר פנימה מחזירי ילדים בתשובה במסווה של חובבי ציון?
    חב״ד היא תנועה מסיונרית בסגנון הגרוע ביותר עם היסטוריה ארוכה (ומוכחת) של אנטי ציוניות.
    לא רוצים אותם פה ולא משנה איזה תירוץ יתנו לכם.
    נראה אתכם מפרסמים את תגובתי או שאתם מפחדים מהבעת דעות שלא עולות בקנה אחד עם שלכם.

  2. שימו לב, שהעומד בראש המתנגדים נקרא 'אלבז'. לאן הדרדרו אחינו הספרדים. מנסים למצוא חן בעיני האשכנזים החילונים הנהנתנים. ממרוקאי הפך למרוקן.

השארת תגובה