ביהמ"ש קבע: נציג 'בני תורה' ימונה לוועדת הארנונה

אחרי 3 שנים, ביטל ביהמ"ש את התרגיל של 'דגל התורה' וקבע כי נציג סיעת בני תורה ימונה לחבר בוועדת ההנחות בארנונה של עיריית בני ברק • השופט סלים ג'ובראן כתב בפסק דינו, "יש חשיבות בשימור דעת המיעוט כפי שמופיע במקורות היהדות"

בניין עיריית בני ברק
בניין עיריית בני ברק

אחרי 3 שנים: בקרוב ימונה נציג סיעת 'בני תורה' לחבר בוועדת הארנונה, לאחר שבית משפט העליון קבע היום (חמישי) כי מיניו של יעקב וירז'בינסקי לתפקיד אינו חוקי.

כזכור, לאחר מערכת הבחירות נשארה רק סיעת בני תורה מחוץ לקואליציה, כאשר חוק העזר העירוני קובע כי בוועדת ההנחות בארנונה ישב נציג אחד מטעם האופוזיציה, מה שאומר שנציג מטעם הסיעה היה אמור לשבת בוועדה.  בדגל התורה מאוד לא אהבו את הרעיון ושלחו את נציג המפלגה יעקב וירז'בינסקי לספסלי האופוזיציה, מה שאפשר להם למנות אותו לחבר בוועדה.

בסיעת בני תורה זעמו על התרגיל ועתרו לבית המשפט על מנת לבטל את המינוי, וכך לפתוח דלת לנציג מטעמם בוועדה. בית המשפט קיבל את הערר וקבע כי יש לבטל את מיניו של וירז'בינסקי ולמנות נציג מטעם הסיעה. בנוסף, חייב בית המשפט את עיירית בני ברק, ראש העיר חנוך זייברט ויעקב וירז'בינסקי בהוצאות משפט בסך 20 אלף ש"ח.

"דמוקרטיה איננה רק שלטון הרוב, אלא יותר מכך דמוקרטיה היא ההכרה של הרוב בזכויותיו של המיעוט, לכן אף אני סבור כי יש למנות לוועדת ההנחות בארנונה את נציג הסיעה הגדולה באופוזיציה סיעת בני תורה חלף סיעת היחיד של המשיב", כתב השופט סלים ג'ובראן בפסק הדין. 

השופט הנוצרי ערבי אף קבע בפני המשיבים החרדים, כי יש מקור לדבריו במקורות היהדות: "יש חשיבות בשימור דעת סיעת המיעוט אף שזו נדחתה על ידי הרוב. כי כפי שמופיע במקורות שונים ביהדות הדבר נחוץ כי המיעוט של היום עשוי להיות הרוב של מחר".

השארת תגובה