התמונה שתשנה את דעת הקהל על המלחמה בסוריה?

תמונה מכמירת לב של עומראן דאקניש, ילד סורי בן 5, מחולץ מהריסות בניין שהופצץ בעיר חלאב זעזעה את כותרות אתרי החדשות בעולם • האם התמונה תשנה את דעת הקהל ותביא להתערבות המערב במלחמה בסוריה? קשה להאמין

התמונה המזעזעת: תמונה מכמירת לב של עומראן דאקניש, ילד סורי בן 5, מחולץ מהריסות בניין שהופצץ בחלאב בסוריה על ידי כוחותיו של נשיא סוריה בשאר אסד, לכדה את כותרות אתרי החדשות בעולם וזעזעה את הקוראים.

בסרטון שמתעד את רגעי החילוץ, נראה הילד המום מהמולה סביבו, ולמרות גילו הצעיר אינו בוכה. כאמור, הילד חולץ מתוך בניין שהופצץ בחלאב ביום רביעי בלילה, הפצצה ממנה נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 12 נוספים.

הסרטון צולם על ידי פעילי אופוזיציה סורים והכה גלים ברחבי העולם. הסרטון מראה את עוצמתה האכזרית של מלחמת האזרחים שנמשכת כבר חמש שנים במדינה ללא התערבות ממשית מצד מדינות המערב להפסיק את הלחימה.  

ב-CNN הגדירו את התמונה "תמונה אחת שאומרת אלף מילים", ובגרדיאן הבריטי אמרו כי מדובר ב"תמונה עוצמתית שמעוררת את תשומת הלב למתרחש במדינה". בכותרת ה"טלגרף" הבריטי נכתב: "התמונה הזו של ילד סורי פצוע לוכדת רק חלק קטן מהזוועות בחלב". התמונה זעזעה גם את הגולשים ברשתות החברתיות. כך למשל, סופי מק'ניל, כתבת ABC, צייצה בטוויטר:  "צפו הלילה בווידאו מחלב וצפו בו שוב".

האם התמונה תגרום למדינות המערב לשנות את המדיניות ולהתערב בלחימה במדינה בכדי להביא לסיום מלחמת האזרחים? קשה להאמין. בשנה שעברה לכדה תמונה של גופת ילד סורי בן 3 צולת על חוף הים בטורקיה את כותרות העיתונים. התמונה הפכה לסמל למשבר הפליטים החמור באזור, אך לא גרמה להתערבות אקטיבית של המערב על מנת לשים סוף לסבל המתמשך.

השארת תגובה