ניצחון לישראל: גם ניו ג'רזי נגד ה-BDS

מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי חתם על חוק האוסר על כל גוף ציבורי של מדינת ניו ג'רזי לבוא בקשרים עסקיים עם ארגונים ותנועות המשתפות פעולה עם תנועת החרם נגד ישראל • דני דיין: "צעד אמיץ וערכי"

כריס כריסטי מושל ניו ג'רזי
כריס כריסטי מושל ניו ג'רזי

תנועת החרם על ישראל ה-BDS  ספגה הערב (שלישי) מהלומה קשה: מושל מדינת ניו ג'רזי כריס כריסטי חתם הבוקר (שעון ארה"ב) על חוק נגד תנועת החרם.

החוק, שגובש הודות למאמצי הקונסוליה הישראלית בניו יורק, אוסר על כל גוף ציבורי של מדינת ניו ג'רזי לבוא בקשרים עסקיים עם חברה או ארגון המחרימים את ישראל או משתפים פעולה עם תנועת החרם ה-BDS.

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק דני דיין, שנכנס רק לפני חודש לתפקידו, אמר בעקבות אישור החוק: "הצעד האמיץ והערכי של המושל ושל בית המחוקקים של ניו ג'רזי הם ביטוי לברית האיתנה בין מדינה זו לבין עם ישראל ומדינת ישראל. העברת החקיקה נגד החרם היום היא ראיה שתנועת החרם נידונה לכישלון צורב, משום שהעם האמריקני דוחה אותה מכול וכול".

החקיקה בניו ג'רזי מגיעה שלושה חודשים אחרי שאנדרו קומו, מושל מדינת ניו יורק השכנה, חתם על צו מנהלי המחייב את מדינתו להחרים כל ארגון שמשתתף בחרם על ישראל.

לא מדובר בחוק הצהרתי בלבד, שכן ניו ג'רזי משחקת תפקיד חשוב ביחסי המסחר בין ארה"ב לישראל. היקף המסחר בין המדינות עומד על כ-1.3 מיליארד דולר בשנה.

השארת תגובה