השליכו אופני ילדה פלסטינית ולא יועמדו לדין

שני לוחמי מג"ב שתועדו משליכים אופניים של ילדה פלסטינית בת -8 לא יועמדו לדין • בהודעה מטעם מח"ש נמסר: "לאחר תום החקירה נמצא כי אין מקום להמשך הטיפול באירוע באפיקים פליליים"

צילום מתוך הסרטון
צילום מתוך הסרטון

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, שחקרה את האירוע בו נראו שני שוטרי מג"ב לוקחים אופניים מילדה פלסטינית בת 8 בחברון, הודיעה הערב (שני) כי השוטרים לא יועמדו לדין.

בהודעה מטעם מח"ש נמסר, "לאחר תום החקירה ובדיקת ממצאיה, נקבע כי חומר הראיות מצביע לכאורה על כך שהתנהלותם של השוטרים הייתה בלתי תקינה ולא מקצועית. עם זאת, בשים לב למכלול נסיבות המקרה, נמצא כי אין מקום להמשך הטיפול באירוע באפיקים פליליים".

עורכי הדין של השוטרים אורון שוורץ ויוגב נרקיס, אמרו בתגובה: כי "אכן היינו מצויים כולם תחת אפקט רשומון מובהק, מה שנדמה היה נוכח סרטון ללא בירור והתנפלות חסרת רסן על הלוחמים כעוולת כיבוש, הפך עם שמיעת גרסת הלוחמים, למעשה ראוי ומסור. עתה ברור שלא רק שלא קם מעשה התעללות, אלא כל רצונם של הלוחמים היה להגן על הילדה מפני הסכנה שעשויה היתה לארוב לה בצד השני של המתרס. ואולם, חשוב מכל הוא השיעור שנלמד במקרה זה: לא כל משוואה שבה יש צירוף של לוחם מג"ב, ילדה וסמל תום שמצטלם היטב כמו אופניים, משמעו בריונות ועוולה. ראוי היה לברר את הסיטואציה טרם שהלוחמים נשלחו 'להישפט' בידי ההמונים ברשתות החברתיות.

כזכור, בתחילת החודש תועדו שני שוטרים משליכים את אופניה של ילדה פלסטינית לשיחים. המקרה ארע ברחוב סמוך למערת המכפלה בחברון, ותועד על ידי ארגון 'בצלם'.

השארת תגובה