קריית יואל: התקנון שיפתור את משבר הדיור

הנהלת קהילת 'יטב לב' סאטמר שבקריית יואל פרסמה את ההצעה לתקנון הדיור לעשרים שנה הקרובות • בתקנות: אסור לקנות שטחים להשקעה, אסור לקנות דירות ביותר מ-195 דולר למטר רבוע ואסור לשכור דירת ארבעה חדרים ביותר מ-1,200 דולר • לתקנון המלא

Kiryas Joel צילום: ויקיפדיה
Kiryas Joel צילום: ויקיפדיה

תחת הכותרת "ונקרב בעל הבית על האלקים" פרסמה אמש (חמישי) הנהלת קהילת 'יטב לב-סאטמר' בקריית יואל במונרו את ההצעה לתקנות מחירי הדיור בקהילה. הנהלת הקהילה פנתה בבקשה לחברי הקהילה, לשלוח הערות והארות  להצעה, ולאחר מכן ההצעה תתקבל כתקנה קבועה.

הסיבה לפרסום התקנות היא עליית מחירי הדירות בשכונות ווילאמסבורג ובורו פארק, שגרמה לרבים מחסידי סאטמר לעבור לקריית יואל, מה שגרר עליית מחירים בעיר. בחודש האחרון כינס האדמו"ר מסאטמר את הבית דין של העיר יחד עם דומ"ץ העיר הגר"ג ברקביץ, ויחד עם עסקנים, קבלנים, נגידים, וראש העיר וחברי מועצת העיר הוחלט לתקן תקנון ברור עם מחירים מפורטים על סכום המקסימלי שאפשר לבקש עבור דירה לקניה או דירה להשכרה.
בין התקנות המוצעות: "אסור לקנות או למכור דירה ביות מסך 185-195 דולר לסקווער פוס (מטר רבוע). אסור למכור או לקנות שטח בעיר קריית יואל והסביבה במחיר של יותר מ-35 דולר לסקווער פוס". כמו כן מוצע, כי אסור להשכיר דירת ארבעה חדרים ביותר ממחיר של 1,200 דולר לחודש ושל חמישה חדרים ביות מ-1,400 דולר.
גולת הכותרת של התקנות, איסור למכור או לקנות שטחים להשקעה. על פי הטיוטה שפורסמה כעת, התקנות יחולו לעשרים שנה הקרובות, כשבין היתר מוצע שכל עסקה שלא על פי התקנות אין לה תוקף והמוכר או הקונה יכולים לבטלה.
השארת תגובה