בסאטמר מתכוננים לחגים: מרחיבים את בית המדרש

בימים אלו החלו להרחיב ולהגדיל את בית המדרש הגדול בקרית יואל.

בית המדרש שנבנה בשנת תשל"ז בשנותיו האחרונות של האדמו"ר בעל הדברי יואל מסאטמר ומאז ביהמ"ד צר מהכיל את הציבור הענק שגר יום בעיר, כבר מעל לעשור שראשי הקהילה עובדים על תוכניות להרחיב את בית המדרש ולהוסיף עוד מאות מקומות ישיבה, חדרי תפילה, וגלריה גדולה לעזרת נשים.

לפני כשנה בחודשי הקיץ כשהוא שהה בקרית יואל החל ראש הקהל הרב יצחק רוזנבערג ז"ל לעבוד על התוכניות להרחבת בית המדרש ולהוסיף עוד 1200 מקומות ישיבה בהיכל ביהמ"ד עצמו, ע"י הגדלת ביהמ"ד לצד צפון, להוסיף גם בעזרת נשים עוד מאות מקומות ובעיקר להוסיף עוד 500 מקומות ישיבה להיכל התורה "היכל רוזנבערג" שהוא תרם ובנה.

במשך חודשי החורף הוא עבד יחד עם יבלחט"א ראש הקהל בקרית יואל הרב דוד עקשטיין הי"ו, על התוכניות, האישורים, ועניני הכספים, כשהוא לקח על עצמו ואף מתרים את הנגידים לקחת על עצמם את ההוצאות הגדולות של ההרחבה.

הוא לא זכה לראות את התוצאות, בר בלוי' שהתקיימה בהיכל התורה הכריז אחיו ושתפו הרב אברהם יודא רוזנבערג שהוא יבנה את ההיכל לשמו ולזכרו של אחיו ז"ל.

ואכן בימים אלו התחילו את העבודות על הרחבת בית המדרש הגדול יחד עם היכל התורה כאשר על העבודה מנצח הראש הקהל של קרית יואל הרב דוד עקשטיין הי"ו והרב אברהם יודא רוזנבערג הי"ו ושאר העסקנים הגדולים בעיר ובכך יקיימו את הצוואה של הראש הקהל הבלתי נשכח ז"ל.

השארת תגובה