סוף סוף: המשטרה תחזק נוכחות במזרח ירושלים

המשטרה תקים חמישה נקודות חדשות בשכונות הערביות במזרח ירושלים, בנקודות יוצבו גם שירותים אזרחיים כמו ביטוח לאומי או דואר • מפקד מחוז ירושלים, "מדובר במהלך משמעותי המהווה שובר שוויון במציאות הנוכחית"

משטרה
משטרה

משטרת מחוז ירושלים הודיעה היום (שלישי) על חיזוק הנוכחות המשטרתית במזרח ירושלים, באמצעות פתיחתן של חמש תחנות שיטור בשכונות במזרח העיר.

הנקודות יוקמו בשכונות: ראס אל עמוד, ג'בל מוכבר, סילוואן, עיסאוויה וצור באהר. התכנית היא חלק מהלך מקיף וכולל לחיזוק יכולות המשטרה בעיר. את המהלך מוביל מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מיום כניסתו לתפקיד. עלות המהלך מוערכת בכמיליארד שקלים ובמסגרתו יגויסו 1,250 שוטרים. הנקודות יפעלו מתוך מבנים שישמשו גם למתן שירותים אזרחיים לתושבים, כמו דואר וביטוח לאומי.

נקודות המשטרה בשכונות מזרח העיר יקראו מש"מ (מוקד שירות משולב), והם יכלולו מתן מענה משטרתי לתושבי הכפר (הגשת תלונות, חקירות וכד'). כאמור, באותו המקום יישבו בכפיפה אחת גם גורמים אזרחיים ששירותם נחוץ לתושבים. במשטרה מסבירים, "העובדה שהנגישות לשירותים אלה תהיה טובה יותר עשויה להוביל לשיפור איכות החיים ולניהול חיי שגרה נורמטיביים של כלל התושבים".

מודבר, כאמור, בחלק מתכנית כוללת של שינוי מבנה המחוז. המבנה הארגוני אשר יושתת על שני מרחבים קלאסים חזקים, ציון וקדם בפיקוד תתי ניצבים, ומרחב אופרטיבי בעיר העתיקה, מרחב דוד. המרחבים יפעלו באמצעות תחנות ונקודות משטרה שיופעלו במערב העיר (מוריה, בית שמש, לב הבירה) ובמזרח העיר (שפט, שלם ועוז), וכן נקודות משטרה בתוך הכפרים כחלק מיצירת השגרה, במטרה לספק שירות אזרחי משולב לכלל תושבי העיר ומבקריה.

במהלך סדנת המפקדים שהתקיימה היום בשיתוף גורמי עיריית ירושלים ופיקוד המשטרה ואשר עסקה בהצגת התוצרים של צוותי העבודה התייחס מפקד המחוז, ניצב יורם הלוי, לתכנית ואמר "מדובר במהלך משמעותי המהווה שובר שוויון במציאות הנוכחית. יחד עם שותפינו אנו מובילים שינוי במציאות הבטחונית חברתית בירושלים הכולל שיפור שירותי המשטרה והנגשתו לכלל הציבור. בתהליך אותו התחלנו לפני מספר חודשים, אשר קורם עור וגידים והופך חזון למציאות, נפעל ליצור בעתיד הקרוב שיפור משמעותי של מרקם חיי התושבים. היריעה הנרחבת של מכלול הסוגיות הכלולות בתוכנית המשטרתית הינה הכרח המציאות אשר מותאמת כולה לשיפור איכות החיים של תושבי העיר ירושלים, יהודים וערבים כאחד".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב בדף הפייסבוק שלו: "התכנית ההיסטורית שאנו מובילים לאכיפת החוק והסדר במזרח ירושלים מתקדמת בכל הכוח. משטרת מחוז ירושלים מצויה בימים אלו בעיצומו של מהלך דרמטי, מקיף וכולל לחיזוק יכולות המשטרה בירושלים, בהובלת מפקד המחוז. הריבונות שלנו בארץ מתחילה בירושלים. ובגלל שהריבונות מתחילה שם החלטתי להעמיד משאבים ולהתמקד בחיזוק אכיפת החוק והסדר. לכן החלטתי ביחד עם המפכ״ל להעמיד לרשות המחוז מעטפת ארגונית משאבית יוצאת דופן בהיקפה למימוש מכלול התוכנית, בהם הקמת תחנות ונקודות משטרה חדשות, גיוס 1250 שוטרים למחוז, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ועוד".

ארדן הוסיף, "בקרוב מאוד יוקמו נקודות משטרה בתוך כפרי מזרח ירושלים, ותושבי מזרח ירושלים יוכלו מצד אחד לקבל שירותי משטרה כמו כל אדם אחר ברחבי מדינת ישראל, ומצד שני המשטרה תוכל לאכוף את החוק במקומות בהם זה לא נעשה בעבר. מדובר בשינוי היסטורי. מרבית האוכלוסייה במזרח ירושלים מחכה לכך ורוצה לקבל חיים טובים יותר. גם הם בסוף רוצים חיים שקטים בלי פשע וסמים ברחובות. יש פה שינוי היסטורי ומעמיק שישפיע על כל אזרח במדינת ישראל מפני שמי שגדל בתוך כפרים ללא משטרה וללא תרבות ציות לחוק, בסוף גם עובר על החוק. והוא עובר על החוק גם במזרח העיר וגם במערב העיר – ומכאן חשיבות התכנית שאני מקדם מיומי הראשון בתפקיד. אני שמח מאד על יישום התכנית שלנו לחיזוק האכיפה גם במזרח העיר ממנה ירוויחו כולם".

תגובה אחת
  1. מה יהיה עם הליבה?! חמישה נקודות??

השארת תגובה