תצא בחוץ: עוד ארגון מוסלמי ייצא מחוץ לחוק

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מקדם את הוצאת ארגון 'חיזב א-תחריר' מחוץ לחוק והכרזתו כ״התאחדות בלתי מותרת״ • "מנהיגי הארגון מפיצים את משנתם הקיצונית שמעודדת טרור והסתה"

מתפללים בהר הבית
מתפללים בהר הבית

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פועל להוצאת ארגון "חיזב א-תחריר" אל מחוץ לחוק ולהכריז עליו 'כ"התאחדות בלתי מותרת", לאחר שהוצג בפניו מידע אודות פעילות הארגון. השר יקיים דיון בנושא זה עם מחוז ירושלים בימים הקרובים ולאחריו יפנה לגורמים המשפטיים הרלוונטיים.

ארגון חיזב א-תחריר מערער על זכות קיומה של מדינת ישראל ותומך בהקמה מחדש של חליפות אסלאמית במקומה. הארגון פעיל בעיקר בירושלים בדגש על הר הבית, שם מנהיגי הארגון מפיצים את משנתם הקיצונית שמעודדת טרור והסתה. הארגון הוצא מחוץ לחוק במדינות שונות ברחבי העולם עקב פעילותו הקיצונית. מאז שנת 2011 הארגון פועל בעיקר במתחם הר הבית ומקיים בו אירועים ודרשות בעלי אופי קיצוני ומסית.

לאור המידע המודיעיני שהוצג לשר ארדן, שהוביל בעבר את הוצאת ארגון "המוראביטון" והפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק, השר החליט לפעול בהקדם להוצאת ארגון חיזב א-תחריר מחוץ לחוק.

השר ארדן: "לא יעלה על הדעת שארגון שמסית ותומך בטרור ושהאידיאולוגיה שלו זהה לדעאש יפעל בתוך מדינת ישראל. בכוונתי לעשות הכל על מנת להוציא את הארגון מחוץ לחוק."

ההכרזה על הארגון כ"התאחדות בלתי מותרת" תאפשר פעילות אכיפת חוק רחבה יותר מולם ונקיטת פעולות אשר כיום אינן מתאפשרות.

השארת תגובה