שגריר בריטניה בישראל בביקור במעייני הישועה

שגריר בריטניה בישראל דיוויד קוורי, בביקור במרכז הרפואי "מעייני הישועה": "הצוות הרפואי רואה בעבודתם שליחות" ♦ הרב יצחק שפירא: "ייחודיות בית החולים בהישגים הרפואיים ובמחויבות לערך חיי האדם ע"פ התורה וההלכה"

שגריר בריטניה בישראל דיוויד קוורי, בלוויית הרב יצחק שפירא מלונדון, ביקר (ביום שלישי) השבוע במרכז הרפואי "מעייני הישועה" בבני ברק. מייסד ונשיא המרכז הרפואי ד"ר משה רוטשילד, מנכ"ל בית החולים שלמה רוטשילד והצוות הרפואי הבכיר בבית החולים עמדו על ייחודו של מעייני הישועה כמרכז רפואי מתקדם הנותן מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר לצרכי הרפואה והבריאות של הקהילה. "מעייני הישועה עשה פריצות דרך מדהימות בתחום הרפואה הקהילתית והמודעות לנושאי בריאות. פעילות ביה"ח בכל תחום הכפילה עצמה ב-4 השנים האחרונות. החולה תמיד אצלנו במרכז", אמר מנכ"ל בית החולים.

האורחים סיירו במחלקות המרכז הרפואי ושמעו סקירות מפי מנהלי המחלקות הבכירים. בין השאר ביקרו במחלקת יולדות וילודים, בפגיה, ביחידת הצנתורים, בחדרי ניתוח וביחידת ה-MRI  החדישה אשר תחל בפעילותה בעוד כחודש ימים. מנהלי המחלקות הבכירים, סקרו את פעילות מחלקתם וההישגים הרפואיים שנרשמו לזכות "מעייני הישועה". בדבריהם חזרו והדגישו כי, המחויבות המוחלטת לערך חיי אדם היא ערך עליון המשפיע  על הגישה לחולה והטיפול הרפואי. "הייחודיות של מעייני הישועה באה לידי ביטוי בגישה לחולים ובאיכותו של הצוות הרפואי", הטעים מנכ"ל מעייני הישועה.

הרב יצחק שפירא ציין כי המסר העיקרי  של "מעייני הישועה" – האפשרות לקיים מרכז רפואי בסטנדרטים המקצועיים המתקדמים  ביותר  תוך מחוייבות מוחלטת לערכי התורה ולהלכה. "בית החולים מעמיד בצדק בראש הישגיו  את ההישגים הרפואיים ובראשם ערך חיי האדם העומד ביסוד כל הפעילות הרפואית. היחס והטיפול הרפואי במטופל בא בימים הוא אותו יחס וטיפול להם זוכה מטופל רך בשנים. המסירות של הצוות הרפואי לחולים היא מוחלטת ובאה ממקור של ידע מקצועי, חמלה ומחויבות לערך חיי אדם.  השם מעייני הישועה איננו יומרה, אלא משקף בנאמנות את הווייתו של בית החולים. השם נאה לבית החולים ובית החולים נאה לשמו", אמר הרב שפירא.

בסיכום הביקור אמר שגריר בריטניה, כי התרשם מאוד מהרמה הרפואית של בית החולים וממחויבותו לתת מענה לצרכים הבריאותיים של הקהילה בתוכה הוא פועל. "התרשמתי שצוות בית החולים רואה בתפקידו משום שליחות. אתם עושים עבודה נהדרת ונותנים את הנשמה למען החולים והקהילה. יש מקום לחילופי ידע בין מעייני הישועה ובתי חולים קהילתיים, שכמותם פועלים גם בבריטניה".  כמו כן הודיע השגריר כי תיבחן בחיוב האפשרות להחלפת מידע מקצועי בין "מעייני הישועה" ומרכזים רפואיים תואמים בבריטניה.

ד"ר רוז לנדאו, יו"ר ועד הידידים בלונדון העניקה לשגריר כלי ניתוח עתיקים שנמצאו בחפירות ארכיאולוגיות בירושלים. הרב גרשון לידר, יו"ר ועד הידידים הבינ"ל, העניק להרב יצחק שפירא מכתב ברכה לתמוכי בית החולים הכתוב בכתב ידו ובחתימתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי. הר"ר חיים פכלר – מנהל פיתוח משאבים והר"ר חיים מאיר ולצר – מנהל קשרי חוץ הנחו את הביקור.

 

 

 

השארת תגובה