אישום: תמך בדאע"ש בפייסבוק ורצה להצטרף לארגון

בבית משפט השלום בנצרת הוגש כתב אישום נגד אחמד חוטבא, תושב הכפר ריינה, בגין תמיכתו בדאע"ש בפייסבוק • על פי כתב האישום חוטבא רצה להצטרף לארגון בסוריה, אך אשתו מנעה זאת ממנו

אנלייק דיסלייק פייסבוק
אנלייק דיסלייק פייסבוק

פרקליטות מחוז צפון  הגישה היום (ראשון)  לבית המשפט השלום בנצרת כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים נגד וסים אחמד חוטבא, בן 29, תושב ריינה בגין תמיכה בארגון המדינה האיסלאמית (דאע"ש).

מעובדות כתב האישום עולה כי חוטבא תומך בארגון הטרור דאע"ש. במסגרת תמיכתו זו, נהג חוטבא להעלות לחשבון הפייסבוק שלו פרסומי תמיכה ואהדה לדאע"ש ופעילותו, לרבות לביצוע פיגוע הטרור בבלגיה. בנוסף שקל חוטבא לעזוב את הארץ ולהצטרף לארגון דעא"ש בסוריה. הוא אף שיתף את אשתו בתכניתו זו, אך אשתו התנגדה ליציאה. בשל כך, ובשל חששו כי ייעצר בדרכו לסוריה, לא מימש את רצונו.

בתקופה הרלוונטית החזיק הנאשם בפרופיל פייסבוק תחת השם "וסים חוטבה" בשפה הערבית, ונהג לפרסם בפייסבוק דברי שבח ותמיכה בארגון דאע"ש, משנתו ומנהיגיו, בין היתר  פרסם חוטבא בדף הפייסבוק שלו תמונה של מפת העולם צבועה בצבעי שחור לבן המאפיינים את דעא"ש, כשבתחתית התמונה דגל דעא"ש והכיתוב "מדינת הח'ליפות". והוסיף לפרסום את הכיתוב: "בקרוב בעזרת האל".

עוד עולה, כי באותו היום בו אירע פיגוע התאבדות בבלגיה, בהם נהרגו עשרות אנשים ונפצעו מאות, פיגוע עליו לקח אחריות ארגון דאע"ש,  פרסם חוטבא  סטטוס בפייסבוק ובו כתב: "אם פעלתם ללא שיקול דעת וחשבתם כי זו זכותכם למנוע מנשים בנות חורין לעטות חג'אב, האם אין זו זכותנו להוציא את גבריכם הפולשים בעריפת ראש? בוודאי שכן. המשוואה פשוטה וברורה: כמו שאתם הורגים אתם גם נהרגים, כמו שאתם לוקחים בשבי אתם גם נלקחים בשבי, כפי שאתם פוגעים בביטחוננו אנו פוגעים בביטחונכם. מי שהתחיל עשה עוול. הדרך לשמור על ביטחונכם היא באמצעות הסרת כל מעשי העוולה שלכם והשפעותיהם על האומה שלנו".

במסגרת חקירתו, וגם בפני בית המשפט בדיון הארכת מעצרו, הצהיר חוטבא כי אינו מאמין בחוקי מדינת ישראל. בחקירתו אף מסר  כי הוא רואה במדינת ישראל כמדינה כופרת וכי שאיפתו היא להצטרף לארגון דאע"ש בסוריה.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. התיק נחקר ע"י שירות ביטחון הכללי בשיתוף ימ"ר צפון – משטרת ישראל.

השארת תגובה