אישום: השוטרים תקפו באלימות ומחקו את התיעוד

מח"ש הגישה כתבי אישום נגד 3 שוטרים ואח של אחד מהם. על פי האישום 2 שוטרים הכו חשוד באלימות קשה, ולמחרת הגיעו אל בית סמוך שמצלמות האבטחה שלו צילמו את התקיפה ומחקו את הצילומים. לאחר מכן תיאמו גירסאות ושיבשו הליכי משפט

משטרה אילוסטרציה (צילום: ויקיפדיה)
משטרה אילוסטרציה (צילום: ויקיפדיה)

מח"ש הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד שלושה שוטרים במחלק הבילוש של תחנת נתיבות ונגד אחיו של אחד השוטרים. הארבעה מואשמים בתקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות, שימוש לרעה בכוח המשרה, השמדת ראיה, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות, כל נאשם על פי חלקו. כתב האישום הוגש במסגרת הסדר טיעון.

על פי כתב האישום, ב 22 באפריל 2015 במהלך פעילות נגד עבירות סמים, הוציאו השוטרים בן קימל ודוד אשרף את המתלונן מהרכב בו היה יחד עם אחיו וערכו חיפוש על גופו. בשלב מסוים אמר המתלונן לאחיו: "אל תרשה להם לחפש ברכב". לשמע הדברים, הכה אשרף את המתלונן במכת יד פתוחה לפניו, המתלונן אמר לו "למה אתה מרים ידיים?". ואשרף השיב "שב בשקט", נתן לו מכה נוספת, אחז בחולצתו והכה אותו במכת אגרוף לפניו.

לאחר מכן, הפילו קימל ואשרף את המתלונן על הרצפה, בעטו ברגליו, הכו אותו באגרופים לראשו ואזקו ידיו מאחורי גבו. בתגובה, אמר להם המתלונן: "תמשיכו להרביץ, יש כאן מצלמות, מצלמות את הכול".

למחרת בשעת לילה, הגיעו הנאשמים בן קימל ודוד אשרף לבית משפחה בנתיבות, הממוקם מול המקום בו תקפו את המתלונן, ואשר מותקנות בו מצלמות אבטחה. בן קימל הזדהה בפני בעלת הדירה כשוטר באמצעות תעודת מנוי, והשניים נכנסו לדירה. בהמשך לכך בקשו שני הנאשמים מבעלת הדירה לקחת את צילומי מצלמות האבטחה, בטענה שהיה להם אירוע מול ביתה והצילומים יכולים לעזור להם.

בעלת הדירה סירבה בתחילה, אולם לאחר שהנאשמים התעקשו לקחת את כונן ה-DVR שעליו נשמרים הצילומים, ולאחר ששוחחה עם בעלה, ניאותה לתת את כונן ה DVR . השוטרים ביקשו מבני הזוג שלא למסור לאיש את דבר הגעתם לדירה ולקיחת הכונן. בהמשך מחקו שני הנאשמים את תכנו של מכשיר ה-DVR .

ביום 8.6.15 בעקבות פעולות חקירה שנקטו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים אל מול בני הזוג, התקשר בעל הדירה לדוד קימל (אחיו של בן קימל), עמו הוא מצוי בקשרי ידידות, ומסר לו כי חוקרי מח"ש היו אצלו בדירה ושאלו את אשתו, מי השוטרים שלקחו את מכשיר ה-DVR . עוד עדכן את דוד קימל שחוקרי מח"ש שאלו גם אותו בעניין ה-DVR והוא מסר כי אף שוטר לא לקח את מכשיר ה-DVR . בעל הדירה ודוד קימל הוסיפו ועמדו בקשר בעניין התקדמות החקירה וגרסאותיהם של בני הזוג.

באחד המפגשים, לאחר שהגיעו חוקרי מח"ש לבית המשפחה לראשונה, הפציר דוד קימל בבעלת הדירה שלא לומר אמת לחוקרי מח"ש ולא לספר כי בן קימל ודוד אשרף לקחו את מכשיר ה-DVR מביתה. עוד הוסיף ואמר לה "הם יחקרו וזה יעבור, זה שטויות". כל זאת במטרה לסייע לאחיו ולמנוע את גילוי מעורבותו בתקיפת המתלונן ובהשמדת הראיה.

עוד עולה מכתב האישום כי ב 20.4.15 בשעה שסיירו בן קימל ויניב קסנבאום בנתיבות, הבחינו במתלונן 2 יושב עם חברו מתחת לבניין בו הוא מתגורר. השניים תפסו את המתלונן ואת חברו וערכו חיפוש על גופם. במהלך החיפוש, תקף קימל את המתלונן, בכך שנתן לו אגרוף בבטנו. בסיום החיפוש הורו שני הנאשמים למתלונן ולחברו לעלות לרכבם המשטרתי, מבלי שסיפקו כל הסבר לדרישתם וללא כל הצדקה בדין. הנאשמים לקחו את השניים לחורשה הקרובה למקום, שם הוציא בן קימל את המתלונן מהרכב המשטרתי, הפיל אותו לרצפה באלימות, בעט בראשו ובעוד המתלונן מגונן על ראשו בידיו, דרך עליו ונתן לו אגרופים בצלעות ובפנים. בשלב זה , אמר קימל למתלונן "כל פעם שאני אראה אותך, לא מעניין אותי כלום, אני אתן לך מכות, אני אמרר לך את החיים". בכל אותה עת עמד קסטנבאום בסמוך, צפה במתרחש ולא עשה דבר על מנת לעצור את תקיפתו של המתלונן. מיד לאחר מכן, העלו הנאשמים את המתלונן ואת חברו, לרכב המשטרתי, נסעו מרחק קצר עד לצומת בפאתי החורשה והורידו אותם.

החקירה נוהלה על ידי צוות דרום במח"ש.

תגובה אחת
  1. להכניס את השוטרים העבריינים האלה לכלא ושם יעשו אים חשבון יפה מאוד בושה וחרפה שיש שוטרים/עבריינים כאלה

השארת תגובה