בגלל השבת: עוד כדורגלן פורש מהפועל אשקלון

יאיר אזולאי, קפטן קבוצת הכדורגל של הפועל אשקלון, הודיע כי הוא עוזב את הקבוצה בגלל שמירת שבת • "כשהבנתי שנושא השבת מעיק עלי, נותרה לי ברירה אחת להיפרד" • לפני כחודשיים עזב הכדורגלן ניר נחום את הקבוצה בגלל סיבה דומה

אצטדיון הפועל אשקלון (צילום: ויקיפדיה)
אצטדיון הפועל אשקלון (צילום: ויקיפדיה)

מרגש: עוד כדרגלן עוזב את הפועל אשקלון בגלל שמירת שבת. יאיר אזולאי, קפטן קבוצת הכדורגל של אשקלון הודיע, כי הוא עוזב את הקבוצה בגלל השבת.

"כשהבנתי שנושא השבת מעיק עלי, הבנתי שאני לא יכול ליהנות במקסימום מעיסוקי. אז נותרה לי ברירה אחת להיפרד", כתב אזולאי בהודעת הפרידה שלו מהקבוצה. הסיבה לעזיבתו של אזולאי, היא עליית הקבוצה לליגת הכדורגל הראשונה. בעונה החולפת שיחקה  הפועל אשקלון בליגה השנייה, בה המשחקים מתקיימים בימי שישי. בתום העונה, עלתה הקבוצה לליגה הראשונה, בה המשחקים נערכים בשבת.

מדובר בכדורגל השני שעוזב את הקבוצה בגלל השבת. לפני כחודש עזב הכדורגלן ניר נחום את הקבוצה, גם הוא בגלל השבת. בשיחה עם 'כל הזמן' אמר נחום: "ההחלטה הייתה קשה אבל אני עושה אותה בלב שלם". ניר סיפר, כי המאמן וההנהלה ניסו לשכנע אותו, "אבל שבת היא מעל הכל, אני לא מתכוון לחלל את השבת".הוא הוסיף, "התחלתי לשמור שבת בשנים האחרונות. היו לי הצעות לפני כמה שנים אחרי שהתחלתי לשמור שבת וסירבתי. החלטתי לשחק רק בליגה השנייה בה המשחקים ביום שישי. גם בליגה השנייה זה לא פשוט. אני עושה מאמצים לשמור את השבת. המשחקים מסתיימים רבע שעה לפני כניסת שבת, אני הולך לבתי מלון או הולך ברגל. בזכות אשתי ומספר חברים שמחזיקים אותי, אני מצליח לשמור את השבת".

המצב בו כדורגלנים נאלצים לוותר על השכר והיוקרה בליגה הראשונה בגלל השבת נמשך כבר תקופה ארוכה. לפני מספר חודשים, התברר כי על פי החוק אין כלל היתר למשחקי כדורגל להתקיים בשבת. בעקבות כך, שרת התרבות מירי רגב הקימה וועדה לבחון את הנושא. אחת מהחלטותיה היו, "תשמר הזכות לכדורגלן לא לשחק בשבת או בחג מבלי לפגוע בשכרו ו/או במעמדו", החלטה שאינה ברת ביצוע, שכן קבוצות הכדורגל נמנעים מלהחתים שחקנים שומרי שבת ואלה נאלצים לשחק בפחות שכר בליגה השנייה.

יאיר אזולאי כתב אחרי פרישתו מהקבוצה: "אני כותב את הדברים הבאים בגרון חנוק, הפועל אשקלון הייתה עבורי בית חם, וזו לא קלישאה, המועדון, הצוות הניהולי, השחקנים, כולם הפכו עבורי למשפחה חמה ואוהבת. במשך השנתיים האחרונות, מאז הגעתי להפועל אשקלון, חוויתי חוויות עצומות, שנתיים חלומיות. כעת, כשהבנתי שנושא השבת מעיק עלי, הבנתי שאני לא יכול להינות במקסימום מעיסוקי. אז נותרה לי ברירה אחת וכעת אני מרגיש צורך להיפרד להודות למאמן הפועל אשקלון יובל נעים, שהביא אותי לקבוצה , האמין בי למרות גילי המתקדם, והעניק לי יחס חם, אוהד ובעיקר מקצועי. כמו כן אני רוצה להודות לצוות המקצועי, להנהלת הפועל אשקלון, לחברי השחקנים וכמובן לאוהדי הקבוצה, שמבחינתי זכיתי לשחק לצד האוהדים מהטובים בארץ. כולי תקווה שהפועל אשקלון תצליח העונה להשיג את מטרותיה ואני בטוח שיום אחד דרכנו יצלבו״.

השארת תגובה