הח"כים יוצאים לפגרה, בית הכנסת במשכן יורחב

חברי הכנסת יוצאים לפגרה והשיפוצניקים יתפסו את מקומם: מחר יחלו עבודות הרחבת בית הכנסת הממוקם בקומת הסיעות במשכן הכנסת • בית הכנסת יורחב על חשבון החדרים הסמוכים • בעבר הורחבה עזרת הנשים אך המקום צר מלהכיל

בית הכנסת במשכן הכנסת
בית הכנסת במשכן הכנסת

הסוף לעומסים בבית הכנסת במשכן הכנסת: עם סיומו של מושב הקיץ יחלו מחר (חמישי) בעבודות הרחבת בית הכנסת של המשכן הממוקם בקומת הסיעות במשכן הכנסת.

מדובר בהרחבה משמעותית שתתבצע במהלך מספר שבועות, במהלכן ישברו קירות ויוגדל המרחב על חשבון החדר סמוך ועל חשבון אולם שפרינצק הקרוי על שמו של יו"ר הכנסת הראשונה.

ההחלטה על הרחבת בית הכנסת התקבלה על ידי יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, שמתפלל אף הוא בבית כנסת זה מידי יום ביומו ובעקבות תלונות רבות על עומסים בבית הכנסת. למעשה, הרחבת בית הכנסת מגיעה לאחר שבעבר הורחב לטובת עזרת נשים, כאשר את חדר הכספות של וועדת חוץ וביטחון הסבו לטובת עזרת נשים, שמשמשת כיום כמקום תפילה עבור מתפללים רבים שלא יכולים להכנס אל בית הכנסת בשל הצפיפות הרבה.

גבאי בית הכנסת הוותיק הודיע כי מחר בבוקר עוד תיערך תפילה בבית הכנסת, אולם תפילת מנחה תיערך כבר בספריה, ואילו בימים הבאים התפילות יתקיימו בקצה מזנון הח"כים שבקומה השניה, זאת בכדי לנצל את העובדה שהח"כים נמצאים בפגרת הקיץ.

השארת תגובה